„Google“ parodė Levo Tolstojaus tviterį

Publikuota: 2012 m. balandžio 25 d. trečiadienis

„Google“ sukūrė filmuką „Kaip atrodytų mūsų pasaulis, jei internetas būtų jau tūkstantį metų“, skirtą forumo „Big Tent“ atidarymui balandžio 25 dieną Maskvoje.

Filmas prasideda nuo „Google Maps“ dėliojamo maršruto iš Egipto į Pažadėtąją Žemę. Kelias, kurį sistema įvertino 40 metų ir 8 tūkst. kilometrų, eina Sueco įlankos dugnu. Po to rodoma, kaip Nikolajus Kopernikas į „Vikipediją“ deda savo straipsnį apie Žemę. Tik vietoj teiginio, kad planeta plokščia ir laikosi ant trijų banginių, jis rašo, kad ji apskrita ir sukasi aplink Saulę.

Didelė filmuko dalis skirta Rusijos istoriniams personažams ir įvykiams. Tarkim, Levas Tolstojus bando į socialinį tinklą „Twitter“ įdėti kelių milijonų ženklų įrašus. Savo pranešimą jis pradeda žodžiais: „140 simbolių – tai labiausiai mane liūdinantis ir kartu įžeidžiantis apribojimas“.

Filmuko autoriai savaip interpretavo 1825 metų dekabristų sukilimą, parodydami mitingo „Už sąžiningus rinkimus“ puslapį „Facebook“ su šūkiais „Mes už sąžiningą paveldimą valdžios perdavimą“, „Užteks maitinti carą!“. 1812 metų Maskvos gaisras parodytas kaip atitinkamas įspėjimas svetainėje „Yandex.Maps“.

Pavaizduota ir „LifeNews“, pranešanti apie „Paskutinę Pompėjos dieną“ su prierašu „Šokas! Tapyba!“, taip pat „rutracker.org“, kur rodomas brolių Liumjerų „Traukinio atvykimas į stotį“.

Tiesa, panašių filmukų pasirodydavo ir anksčiau. 2011-ųjų kovą pristatytame „Google Exodus - Passover movie“ pasakojama, kaip Mozė šiuolaikinėmis priemonėmis susisiekia su Dievu, egiptiečių faraonais ir izraeliečiais.  

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »