Grožio konkurso nugalėtojus išrinks dirbtinis intelektas

Publikuota: 2016 m. sausio 13 d. trečiadienis

Visi pasaulio gyventojai, besinaudojantys išmaniaisiais telefonais, kviečiami dalyvauti grožio konkurse, kurį vertins dirbtinio intelekto robotai.

Savo nuotrauką per išmaniojo telefono programėlę galima išsiųsti iki sausio 15 d., o rezultatai bus paskelbti sausio 28 d. Konkurse kviečiami dalyvauti ir vyrai, ir moterys nuo 20 iki 69 metų.

Visų pirma pretendentai bus vertinami atsižvelgiant į raukšlių gylį. Po to nuotraukos bus atrinktos atsižvelgiant į jų kokybiškumą. Galiausiai „Symmetry Master“ algoritmas vertins veido simetriją.

Konkurso dalyviai bus padalyti į penkias kategorijas, iš kurių bus išrinkta po du laimėtojus. Konkurso reikalavimas – nuotraukoje žmogus turi būti be makiažo, be akinių, taip pat be ūsų ir barzdos. Tiesa, iki galo neaišku, kaip dirbtinis intelektas surūšiuos ir atmes retušuotas nuotraukas.

Grožį vertinantį dirbtinį intelektą kūrė NVIDIA, „Microsoft“, „Cyber Future“ ir kt. įmonės. Beje, kiekvienas norintis konkursui taip pat gali atsiųsti ir savo sukurtą algoritmą, kuris galėtų dalyvauti robotų vertinimo komisijoje.

Vis dėlto dirbtinio intelekto tyrimai kelia daug diskusijų. Ilinojaus universiteto mokslininkai ištyrę dirbtinį intelektą nustatė, kad jis teturi ketverių metų vaiko protą, nes nesugebėjo įveikti vyresnių vaikų IQ testų. Neseniai Japonijos nacionalinio informatikos instituto sukurta programa išlaikė egzaminus, skirtus įstoti į Japonijos universitetus. Rezultatai kiek aukštesni už vidutinius. Dirbtiniam intelektui geriausiai sekėsi atlikti matematikos ir istorijos uždavinius, o fizikos sekėsi sunkiausiai.
 

Šaltinis: naked-science.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »