IBM perversmas juvelyrikoje

Publikuota: 2000 m. gruodžio 27 d. trečiadienis
Pasaulinei informacinių technologijų korporacijai IBM priklausanti Almadeno tyrimų laboratorija pristatė revoliucinį naujųjų technologijų ir mados derinį – funkcionalius skaitmeninius IBM papuošalus ir aksesuarus. Dirbdami prie šio projekto IBM dizaineriai ir technologai atskyrė vartotojo sąsajos elementus, išdėstė juos skirtingose žmogaus kūno vietose ir sujungė greitu bevieliu ryšiu. Žmogus su tokiais daikčiukais atrodo lyg garsusis Džeimsas Bondas – mikrofonas telpa kaklaraiščio segtuke ir vėrinyje, ausinė – auskare, sistemos valdymas – žiede, o apyrankėje įtaisytas mažas ekranėlis su teksto ir numerio rinkimo galimybe. Šie aksesuarai buvo demonstruojami Almadeno tyrimų centro surengtoje sesijoje, pavadintoje „Naujos kryptys kompiuterių vartotojams“. Kasmet vykstančioje sesijoje mokslininkai, technologai ir dizaineriai svarsto, kaip technologiją priartinti prie kasdienio žmogaus gyvenimo, padaryti ją maksimaliai patogia. „Technologijų naudojimo ribos vis labiau plečiasi ir skaitmeniniai papuošalai yra vienas pirmųjų žingsnių susiejant kasdienį žmogaus gyvenimą ir virtualią interneto erdvę. Jau artimoje ateityje mus sups patogūs, stilingi ir beveik nepastebimi kompiuteriai bei mobiliojo ryšio priemonės“, – teigia Robertas Morris, Almadeno laboratorijos vadovas. Jei žmonės ketina turėti „dėvimus“ kompiuterius, labai svarbu, kaip jie atrodys. Daugybė žmonių savo gyvenimo neįsivaizduoja be kompiuterio ir mobiliojo telefono, todėl svarbu ne tik tai, kaip greitai ir efektyviai ši įranga veikia, bet ir kaip ji atrodo“, – sako Cameronas Miner, IBM dizaino laboratorijos įkūrėjas ir skaitmeninių papuošalų projekto vadovas. „Dėvimi“ kompiuteriai bei skaitmeniniai papuošalai yra pati „karščiausia“ naujiena, kurią IBM korporacija ketina derinti su dar tik kuriamomis ateinančio dešimtmečio technologijomis – bevielio ryšio sensoriais. Prie kūno pritvirtinti biodavikliai sukurs vartotojo asmeninį ryšio tinklą PAN (Personal Area Network), ir tylus, bevielis ir privatus dviejų ar daugiau žmonių ryšys taps tikrove. Pasak naujosios sensorinės technologijos kūrėjų, tokio ryšio vartotojas galės klausytis toli nuo jo esančios mylimosios širdies plakimo, o jei ant piršto esantis žiedo pavidalo emocinis daviklis paraus, geriau šiąnakt namo negrįžti – mylimoji įpykusi. Keliose stambiausiose IBM korporacijos laboratorijose, išdėstytose Almadene (Silikono slėnis, Kalifonijos valstija, JAV), Ciuriche (Šveicarija), Nju Delyje (Indija) ir Tokijuje (Japonija), dirba 5 skirtingų sričių Nobelio premijų laureatai, o tyrimams korporacija kasmet išleidžia maždaug 5 procentus savo pelno. Vien 1999 metais IBM užpatentavo maždaug 2500 technologinių išradimų.
Šaltinis: http://www.almaden.ibm.com/cs/
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Japonijos bankas ketina „įdarbinti“ robotus

Japonijos bankas „Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ“ klientus pasitinkančius vadybininkus artimiausiu metu ketina pakeisti robotais. skaityti »

„Microsoft“ siūlo prekybininkams pirkėjų atpažinimo sistemą

Savo tinklaraštyje bendrovė „Microsoft“ pasidalijo mintimis apie parduotuves ir jų pasikeitimus 2015 metais. skaityti »

Veidų atpažinimo technologija – prieigai prie svetainių

Bendrovė „Intel“ sukūrė taikomąją programą „True Key“. Prieigai prie interneto svetainių ar įrenginių ji naudoja veidų atpažinimo technologiją. skaityti »

Išmanusis laikrodis – finansams valdyti

Augant dėvimų išmaniųjų įrenginių populiarumui ir skaičiui, atsiranda ir jiems skirtų specializuotų programų. skaityti »

2015 metai pailgės sekunde dėl atominio ir pasaulinio laikų derinimo

Šių metų birželio 30 d. 11 val. 59 min. 60 sek. pasauliniu laiku sekundei laikrodžiai sustos ir para bei metai sekunde pailgės. skaityti »

KTU mokslininkų plėtojama matematinė rašysenos analizė: kuo skiriasi Obamos ir jūsų rašysena?

Rašysena nedažnai patenka į „kietųjų“ mokslų tyrimų sritį. Nors internete gausu rašysenos analizės testų, o kai kurios įdarbinimo agentūros šį metodą siūlo potencialių darbuotojų atrankai, išvados retai gali nustebinti objektyviais ir tiksliais apskaičiavimais. Visai kitas dalykas, kai rašyseną tiria matematikai. skaityti »

Barselonos centre – išmaniosios stotelės

Barselonoje pradėjo veikti aštuonios išmaniosios stotelės. Jose įrengti interaktyvūs ekranai, kurie veikia 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą. skaityti »

Mokėjimai širdies ritmu

Kanados pradedančioji įmonė „Bionym“ sukūrė apyrankę, kuri matuoja žmogaus širdies dūžius. skaityti »

BMW, kuris pats suranda vietą ir prisiparkuoja daugiaaukštėje aikštelėje

Las Vegase (JAV) prasidėjusioje „CES 2015“ parodoje Vokietijos automobilių gamintojas „BMW Group“ pademonstravo naujas automobilių autonominio valdymo galimybes, kurios atvers naują puslapį kelių transporto istorijoje. skaityti »

„Apple“ gavo patentą išmaniajam rašikliui

JAV patentų ir prekių ženklų valdyba išdavė kompanijai „Apple“ patentą išmaniajam elektroniniam rašikliui. skaityti »