IBM perversmas juvelyrikoje

Publikuota: 2000 m. gruodžio 27 d. trečiadienis
Pasaulinei informacinių technologijų korporacijai IBM priklausanti Almadeno tyrimų laboratorija pristatė revoliucinį naujųjų technologijų ir mados derinį – funkcionalius skaitmeninius IBM papuošalus ir aksesuarus. Dirbdami prie šio projekto IBM dizaineriai ir technologai atskyrė vartotojo sąsajos elementus, išdėstė juos skirtingose žmogaus kūno vietose ir sujungė greitu bevieliu ryšiu. Žmogus su tokiais daikčiukais atrodo lyg garsusis Džeimsas Bondas – mikrofonas telpa kaklaraiščio segtuke ir vėrinyje, ausinė – auskare, sistemos valdymas – žiede, o apyrankėje įtaisytas mažas ekranėlis su teksto ir numerio rinkimo galimybe. Šie aksesuarai buvo demonstruojami Almadeno tyrimų centro surengtoje sesijoje, pavadintoje „Naujos kryptys kompiuterių vartotojams“. Kasmet vykstančioje sesijoje mokslininkai, technologai ir dizaineriai svarsto, kaip technologiją priartinti prie kasdienio žmogaus gyvenimo, padaryti ją maksimaliai patogia. „Technologijų naudojimo ribos vis labiau plečiasi ir skaitmeniniai papuošalai yra vienas pirmųjų žingsnių susiejant kasdienį žmogaus gyvenimą ir virtualią interneto erdvę. Jau artimoje ateityje mus sups patogūs, stilingi ir beveik nepastebimi kompiuteriai bei mobiliojo ryšio priemonės“, – teigia Robertas Morris, Almadeno laboratorijos vadovas. Jei žmonės ketina turėti „dėvimus“ kompiuterius, labai svarbu, kaip jie atrodys. Daugybė žmonių savo gyvenimo neįsivaizduoja be kompiuterio ir mobiliojo telefono, todėl svarbu ne tik tai, kaip greitai ir efektyviai ši įranga veikia, bet ir kaip ji atrodo“, – sako Cameronas Miner, IBM dizaino laboratorijos įkūrėjas ir skaitmeninių papuošalų projekto vadovas. „Dėvimi“ kompiuteriai bei skaitmeniniai papuošalai yra pati „karščiausia“ naujiena, kurią IBM korporacija ketina derinti su dar tik kuriamomis ateinančio dešimtmečio technologijomis – bevielio ryšio sensoriais. Prie kūno pritvirtinti biodavikliai sukurs vartotojo asmeninį ryšio tinklą PAN (Personal Area Network), ir tylus, bevielis ir privatus dviejų ar daugiau žmonių ryšys taps tikrove. Pasak naujosios sensorinės technologijos kūrėjų, tokio ryšio vartotojas galės klausytis toli nuo jo esančios mylimosios širdies plakimo, o jei ant piršto esantis žiedo pavidalo emocinis daviklis paraus, geriau šiąnakt namo negrįžti – mylimoji įpykusi. Keliose stambiausiose IBM korporacijos laboratorijose, išdėstytose Almadene (Silikono slėnis, Kalifonijos valstija, JAV), Ciuriche (Šveicarija), Nju Delyje (Indija) ir Tokijuje (Japonija), dirba 5 skirtingų sričių Nobelio premijų laureatai, o tyrimams korporacija kasmet išleidžia maždaug 5 procentus savo pelno. Vien 1999 metais IBM užpatentavo maždaug 2500 technologinių išradimų.
Šaltinis: http://www.almaden.ibm.com/cs/
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Iš parduotuvės „iTunes“ parsisiųsta 25-milijardinė daina

Vasario pradžioje „Apple“ pranešė, kad vartotojai iš parduotuvės „iTunes Store“ jau parsisiuntė per 25 mlrd. muzikinių kūrinių. skaityti »

Miniatiūrinis robotas nušveis išmaniojo telefono ekraną

Japonų kompanijos „Takara Tomy“ specialistai sukūrė robotą „Automee-S“, kuris nepriekaištingai nuvalo jutiklinį išmaniojo telefono ar planšetės ekraną. skaityti »

Išmanusis rašiklis padės gražiai ir taisyklingai rašyti

Išradėjai iš Vokietijos pristatė savo naujausią išradimą – rašiklį „Lernstift“. Jis skirtas žmonėms, kurie nepasitiki savimi, kai tekstą reikia rašyti ranka, o ne rinkti kompiuteriu, nes abejoja dėl savo rašysenos. skaityti »

Rio de Žaneire QR kodai kuriami tiesiog ant grindinio

Brazilijos mieste Rio de Žaneire QR kodai iš esmės kuriami bet kur, kur tik jie būtų labiau matomi, net ant grindinio. skaityti »

1935 m. pirmą kartą panaudotas melo detektorius

1935 m. vasaro 2 d. pirmą kartą panaudotas melo detektorius teisminiame tyrime, tai vyko Jungtinėse Amerikos Valstijose. skaityti »

„Samsung“ pristatė Sočio 2014 m. olimpinių žaidynių rėmimo kampaniją

Pasaulinė olimpinių žaidynių partnerė „Samsung Electronics“ pristatė rėmimo kampanijos veiksmus 2014 m. Rusijos mieste Sočyje vyksiančioms žiemos olimpinėms žaidynėms. skaityti »

Romos popiežius išleis taikomąją programą išmaniesiems telefonams

Kovodama už moralės išsaugojimą ir siekdama sustabdyti vienos lyties asmenų vedybas, bažnyčia stengiasi žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis. skaityti »

„Google“ kurs išmanųjį telefoną su aštuoniomis blykstėmis

Kompanija „Google“ į JAV patentų biurą (USPTO) padavė išmaniojo telefono su keliomis fotoblykstėmis paraišką. skaityti »

„Apple“ patentavo išmaniuosius batus

Kompanija „Apple“ gavo leidimą patentuoti išmaniuosius batus, kurie seka juos avinčio žmogaus žingsnius, savo būklę ir praneša, kada juos vertėtų keisti naujais. skaityti »

Sausio 27 d. buvo užpatentuota elektros lemputė

Šiandien, ko gero, nerasime namų, kuriuose nedega elektros lemputė, ir už tai turėtume dėkoti išradėjui T. Edisonui. 1880 m. sausio 27 d. Tomui Alvai Edisonui išduotas patentas Nr.223 898, kuriuo buvo užpatentuota elektros lemputė. skaityti »