Intelektualūs vyrai – vaisingesni

Publikuota: 2008 m. gruodžio 10 d. trečiadienis

Nugalėtojai
Mokslininkai padarė dar vieną diskusijas sukėlusį atradimą – ištyrė, jog intelektualių vyrų spermos kokybė yra kur kas geresnė nei tų, kurie protiniais gabumais nepasižymi. Taigi ir moterims yra daug didesnė tikimybė pastoti nuo protingų vyrų.

Tyrimo rezultatai, kuriuos skelbia žurnalas „Intelligence“, yra paremti ilgamečiais stebėjimais. Dar 1985 metais buvo tirta pusės tūkstančio amerikiečių kareivių spermos kokybė bei specialiais testais tikrinami jų protiniai sugebėjimai.

Tais laikais išsiaiškinti vaisingumo ir intelekto ryšį niekas net ir nesistengė. Norėta tik sužinoti, kaip kareivius paveikė dalyvavimas Vietnamo kare. Tačiau daugiau nei po dvidešimties metų iš turimų tyrimų duomenų paaiškėjo visiškai kitokie rezultatai ir naujas atradimas.

Pasirodo, jog nepriklausomai nuo amžiaus, veiklos bei gyvenimo būdo tie vyrai, kurių intelektualiniai gabumai yra didesni, turi geresnę spermą pagal visus tris pagrindinius požymius: spermatozoidų kiekį, jų koncentraciją bei sugebėjimą judėti.

Anksčiau mokslininkai manė, jog vienintelis ryšys tarp vyro intelekto ir sugebėjimo daugintis yra gyvenimo būdas. Buvo manyta, kad protingi išsilavinę vyrai mažiau rūko ir rečiau vartoja alkoholį, rūpinasi savo higiena bei sveikata – kas ir lemia geresnę spermos kokybę.

Tačiau dabar yra paneigta teorija apie blogus įpročius ir sugebėjimą susilaukti palikuonių. Netinkamas vyro gyvenimo būdas neturi jokio ryšio su jo spermos kokybe. Tačiau, teigia tyrėjai, viskam savos ribos. Tai dar nereiškia, kad po kelis pakelius cigarečių surūkantis alkoholikas turės visiškai sveiką ir puikios kokybės spermą.

Medikai neatmeta ir tos versijos, jog žmonės, kuriuos gamta apdovanojo „stipriais“ genais, jau patys savaime yra linkę pasirinkti sveikesnį gyvenimo būdą ir turi ne tik įgimtų protinių gabumų, bet ir gerą sveikatą.

Galimas ir atvirkštinis variantas: jei vyro intelektualiniai sugebėjimai sumažėja, su jais mažėja ir galimybė reprodukuotis.

„Tas faktas, jog pavyko rasti tiesioginį ryšį tarp vyro intelekto ir spermos kokybės, visai gali būti, rodo, kad tiek vyro smegenys, tiek jo sėklidės vystėsi vienu metu dar motinos įsčiose ir yra be galo susijusios,“ – teigia Sheffield universiteto mokslininkai.

Būtent tai paaiškina, kaip šie vyro organai veikia kartu nuo kūdikystės iki senatvės. Tačiau tikėtis, kad dirbtinai išmokti dalykai arba kryžiažodžių sprendimas padidins vaisingumą, būtų naivu. 
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Robotas chameleonas geba keisti spalvą

Amerikos ir Kinijos inžinieriai sukūrė robotą chameleoną, kuris keičia spalvą, atsižvelgdamas į aplinkos foną. skaityti »

Pristatytas telefono dėklas, spausdinantis nuotraukas

Prancūzijos bendrovė „Prynt“ pristatė dėklą išmaniajam telefonui, į kurį įtaisytas spausdintuvas, spausdinantis „Polaroid“ nuotraukas. skaityti »

Ateities drabužiai išduos žmogaus savijautą

Bendrovė „Intel“ siekia sukurti išmaniuosius ateities drabužius. Išmanioji suknelė išskleidžia „sparnus“, pajutusi moters jaudulį. skaityti »

Dirbtinis intelektas pirmą kartą nugalėjo Go čempioną

Nauja „Google“ sukurta dirbtinio intelekto sistema „AlphaGo“ nugalėjo Europos Go žaidimo čempioną 5:0. skaityti »

6 klaidos, kurių verčiau nedaryti savo interneto svetainėje

Dėl geresnio puslapio matomumo, didesnio lankytojų skaičiaus ir paieškų sistemos „Google“ reitingo interneto svetaines tobulina tūkstančiai jų kūrėjų ir savininkų. Vis dėlto neretai daugelis neišvengia keleto pagrindinių klaidų. skaityti »

Pristatyta nauja skraidyklė, valdoma virtualios realybės akiniais

Kinijos bendrovė „Ehang“ naudotojams pristatė skraidyklės „Ghost Drone“ patobulintą versiją. „Ghost Drone 2.0“ bus pradavinėjamas kartu su specialiu virtualios realybės akiniais. skaityti »

Kuriama planšetė akliesiems

Mičigano universiteto inžinierių komanda, vadovaujama profesorės Sile O'Modhrain , nusprendė sukurti planšetinį kompiuterį akliesiems. skaityti »

Sušalo kojos – sušildys batai!

Bendrovės „Digitsole“ sukurti išmanieji batai „Smartshoe“ primena batus, rodytus filme „Atgal į ateitį“. skaityti »

Grožio konkurso nugalėtojus išrinks dirbtinis intelektas

Visi pasaulio gyventojai, besinaudojantys išmaniaisiais telefonais, kviečiami dalyvauti grožio konkurse, kurį vertins dirbtinio intelekto robotai. skaityti »

Sukurta pirštinė, juntanti daiktus per nuotolį

Japonijos Cukubos universiteto mokslininkai sukūrė pirštinę, kuri padeda justi daiktus per atstumą. Tokios pirštinės praverstų esant prasto matomumo sąlygoms po vandeniu. skaityti »