Iš alaus istorijos

Publikuota: 2001 m. gegužės 4 d. penktadienis
Legenda byloja, kad alų pagamino pasakų karalius Gambrinas, kurį aludariai laiko savo globėju. Tačiau iš tikrųjų niekas nežino, kas pirmasis pasigamino alaus, todėl kai kas tiki, kad alaus turėję ir Nojaus laivo keleiviai. Žinoma tik tai, kad apyniais alus pradėtas kartinti VIII a., kad juos pirmieji pradėję vartoti suomiai ir totoriai. Vėliau apyniai pradėti auginti ištisomis plantacijomis, nes jų poreikis nuolat didėjo. Šiandien mums sunku patikėti, bet senovėje alus buvo vartojamas ir kaip vaistai. Juo būdavo skalaujama burna, malšinamas dantų skausmas. XVI a. garsus gydytojas Paracelsas paparčių alumi gydydavo kepenis, o šalavijų alumi – kvėpavimo takų ligas. Gerai žinoma, kad XVIII a. ir XIX a. pradžioje ligoninėse dauguma vaistų būdavo vartojama tik su alumi. Pavyzdžiui, iki XIX a. vidurio Peterburgo ligoninėse sveikstantys ligoniai būdavo girdomi šiuo puikiu tonizuojančiu, dezinfekuojančiu ir organizmą stiprinančiu gėrimu. Choleros sukėlėjus atradęs vokiečių profesorius Kochas pritarė gydytojams iš Čekijos, kad alus gydo cholerą. Mat choleros bacilos aluje išgyvena tik keletą valandų, todėl liga negali progresuoti.
Šaltinis: 2000 metų kalendorius visiems
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Robotas chameleonas geba keisti spalvą

Amerikos ir Kinijos inžinieriai sukūrė robotą chameleoną, kuris keičia spalvą, atsižvelgdamas į aplinkos foną. skaityti »

Pristatytas telefono dėklas, spausdinantis nuotraukas

Prancūzijos bendrovė „Prynt“ pristatė dėklą išmaniajam telefonui, į kurį įtaisytas spausdintuvas, spausdinantis „Polaroid“ nuotraukas. skaityti »

Ateities drabužiai išduos žmogaus savijautą

Bendrovė „Intel“ siekia sukurti išmaniuosius ateities drabužius. Išmanioji suknelė išskleidžia „sparnus“, pajutusi moters jaudulį. skaityti »

Dirbtinis intelektas pirmą kartą nugalėjo Go čempioną

Nauja „Google“ sukurta dirbtinio intelekto sistema „AlphaGo“ nugalėjo Europos Go žaidimo čempioną 5:0. skaityti »

6 klaidos, kurių verčiau nedaryti savo interneto svetainėje

Dėl geresnio puslapio matomumo, didesnio lankytojų skaičiaus ir paieškų sistemos „Google“ reitingo interneto svetaines tobulina tūkstančiai jų kūrėjų ir savininkų. Vis dėlto neretai daugelis neišvengia keleto pagrindinių klaidų. skaityti »

Pristatyta nauja skraidyklė, valdoma virtualios realybės akiniais

Kinijos bendrovė „Ehang“ naudotojams pristatė skraidyklės „Ghost Drone“ patobulintą versiją. „Ghost Drone 2.0“ bus pradavinėjamas kartu su specialiu virtualios realybės akiniais. skaityti »

Kuriama planšetė akliesiems

Mičigano universiteto inžinierių komanda, vadovaujama profesorės Sile O'Modhrain , nusprendė sukurti planšetinį kompiuterį akliesiems. skaityti »

Sušalo kojos – sušildys batai!

Bendrovės „Digitsole“ sukurti išmanieji batai „Smartshoe“ primena batus, rodytus filme „Atgal į ateitį“. skaityti »

Grožio konkurso nugalėtojus išrinks dirbtinis intelektas

Visi pasaulio gyventojai, besinaudojantys išmaniaisiais telefonais, kviečiami dalyvauti grožio konkurse, kurį vertins dirbtinio intelekto robotai. skaityti »

Sukurta pirštinė, juntanti daiktus per nuotolį

Japonijos Cukubos universiteto mokslininkai sukūrė pirštinę, kuri padeda justi daiktus per atstumą. Tokios pirštinės praverstų esant prasto matomumo sąlygoms po vandeniu. skaityti »