Iš alaus istorijos

Publikuota: 2001 m. gegužės 4 d. penktadienis
Legenda byloja, kad alų pagamino pasakų karalius Gambrinas, kurį aludariai laiko savo globėju. Tačiau iš tikrųjų niekas nežino, kas pirmasis pasigamino alaus, todėl kai kas tiki, kad alaus turėję ir Nojaus laivo keleiviai. Žinoma tik tai, kad apyniais alus pradėtas kartinti VIII a., kad juos pirmieji pradėję vartoti suomiai ir totoriai. Vėliau apyniai pradėti auginti ištisomis plantacijomis, nes jų poreikis nuolat didėjo. Šiandien mums sunku patikėti, bet senovėje alus buvo vartojamas ir kaip vaistai. Juo būdavo skalaujama burna, malšinamas dantų skausmas. XVI a. garsus gydytojas Paracelsas paparčių alumi gydydavo kepenis, o šalavijų alumi – kvėpavimo takų ligas. Gerai žinoma, kad XVIII a. ir XIX a. pradžioje ligoninėse dauguma vaistų būdavo vartojama tik su alumi. Pavyzdžiui, iki XIX a. vidurio Peterburgo ligoninėse sveikstantys ligoniai būdavo girdomi šiuo puikiu tonizuojančiu, dezinfekuojančiu ir organizmą stiprinančiu gėrimu. Choleros sukėlėjus atradęs vokiečių profesorius Kochas pritarė gydytojams iš Čekijos, kad alus gydo cholerą. Mat choleros bacilos aluje išgyvena tik keletą valandų, todėl liga negali progresuoti.
Šaltinis: 2000 metų kalendorius visiems
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bilas Gatesas siūlo apmokestinti robotus

„Microsoft“ įkūrėjas Bilas Gatesas pareiškė, kad dirbantys robotai turi taip pat mokėti mokesčius kaip ir įprasti darbuotojai. skaityti »

Valentino dieną žmonės išlaidauja vis daugiau

Per paskutiniuosius trejus metus pasaulio žmonių išlaidos prieš šv. Valentino dieną išaugo 49 proc., o finansinių operacijų skaičius padidėjo net 73 proc. skaityti »

„Skype“ kviečia siųsti meilės sveikinimus

Valentino dienos proga „Microsoft“ pasiūlė savo pokalbių programos „Skype“ naudotojams naujus vaizdo atvirukus, kurie padės išreikšti savo mintis per nuotolį. skaityti »

Išmanųjį laikrodį bus galima valdyti kvėpavimu

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė technologiją „Whoosh“, kuri leidžia žmogui kontroliuoti išmanųjį laikrodį savo kvėpavimu. skaityti »

Robotų kūnas jus šilumą

Grupė inžinierių iš Italijos, JAV ir Šveicarijos sukūrė temperatūrai jautrią medžiagą, kuri leidžia robotams justi šilumą visu kūno paviršiumi. skaityti »

Australijos oro uostuose nebebus tikrinami pasai

Australijos valdžia nusprendė šalies oro uostuose atsisakyti pasų tikrinimo procedūros. skaityti »

Kinijoje sukurtas robotas-žurnalistas

Kinijoje sukurtas robotas-žurnalistas parengė pirmą straipsnį žurnalui „Southern Metropolis Daily“ apie Naujųjų metų keliones. skaityti »

Ateityje automobiliai tieks elektrą ir augins daržoves?

Šiuolaikiški automobilių gamintojų pasiūlymai ir ateities prognozės. skaityti »

Dangoraižis valys miestą nuo smogo

Tarptautinė inovacijų technologijų bendrovė „Arconic“ sukūrė 4,8 km aukščio dangoraižio projektą, kurio tikslas – pastatyti pastatą, gebantį „sugerti“ miesto smogą. skaityti »

Sukurta planšetė silpnaregiams

Pradedančioji įmonė BLITAB sukūrė planšetę, skirtą silpnai matantiems ir akliesiems. skaityti »