Iš laužo įsikraunantis katiliukas

Publikuota: 2011 m. birželio 23 d. ketvirtadienis

Dabar iškylaujant vienu metu galima ne tik gaminti maistą, bet įkrauti mobiliojo telefono elementus. Japonai sukonstravo unikalų lauko virtuvės rakandą, kuris terminę energiją paverčia elektra. Neįprastas įrenginys puikiai pasitarnaus per gamtos stichijos šėlsmą.

Šį unikalų daiktą sukurti įkvėpė vaizdo kadrai, kuriuose užfiksuotos šį pavasarį Japoniją nusiaubusio žemės drebėjimo aukos. Mėgindami sušilti, be pastogės likę žmonės kūreno laužus. Beje, kurį laiką po stichijos šėlsmo laužų ugnys buvo ne tik šilumos šaltinis, bet ir vienintelė komunikavimo priemonė.

„Kai per televiziją pamačiau laužus kūrenančius ir prie jų besišildančius nukentėjusiuosius, man šovė mintis padėti jiems, suteikiant galimybę besišildant prie laužo įkrauti savo telefonų elementus“, – pasakoja prietaisą sukonstravusios ir gaminančios bendrovės vadovas Kazuhiro Fudžita (Kazuhiro Fujita).

Termoelektriniame katiliuke „Hatsuden-Nabe“ įmontuotos termoelektrinės keramikos juostos. Elektros energiją jos generuoja išnaudodamos tarp katiliuko dugno (+550 ºС) ir katiliuke kunkuliuojančio vandens (+100 ºС) susidarantį temperatūrų skirtumą. Išrasto rakando autoriai tvirtina, jog per USB jungtį įkrauti modernų mobilųjį telefoną tokiomis sąlygomis užtrunka nuo trijų iki penkių valandų. Buitinio elektros tinklo krovos sparta, ko gero, ne kažin kiek pranašesnė.

Kaip nemenką išradimo privalumą autoriai įvardija ir tai, jog naudojantis šiuo katiliuku įkrauti elementus galima bet kuriuo paros metu, o ne tik dieną, kaip būtų saulės energijos atveju. Be to, katiliukas – nedidukas, tad nesunku jį pasiimti su savimi tiek evakuojantis, tiek išsirengus į tolimas keliones.

Turint tokį puodą, galima ne tik patogiai iškylauti, bet ir kur kas operatyviau susisiekti su pagalbos tarnybomis. Kita vertus, toks katiliukas gali būti puikus elektros šaltinis atokių regionų (kur nėra elektros) gyventojams, keliautojams ar nepasiturinčių valstybių piliečiams, kuriems elektros energijos tiekimas – pernelyg didelė prabanga.

Japonijoje šis funkcionalus katiliukas kainuoja 300 JAV dolerių.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »