Išmaniojo dviračio pavaras perjunginės išmanusis telefonas

Publikuota: 2012 m. lapkričio 21 d. trečiadienis

Jei svajojote turėti dviratį su automatine pavarų dėže, o ir ne bet kokia, bet dar ir „protinga“, ši galimybė jau yra!

Automatinė dviračių pavara sukurta jau senokai, tik ji taip ir neišpopuliarėjo – sudėtinga mechaninė sistema su daugybe krumpliaračiu greitai susidėvi, o ir nėra labai patogi dviračiuose.

Dabar pasiūlyta iš esmės visiškai nauja idėja – automatinė pavara su elektriniu pavarų perjungimo būdu. Šią idėją įgyvendino Markas Wilsonas, bendradarbiaudamas su kolegomis iš Cambridge Consultants Limited (CCL).

Idėjos sumanytojai ne viską projektavo nuo nulio. Jie panaudojo japonišką kompanijos „Shimano Inc“ pagamintą elektrinę pavarų perjungimo sistemą, kuri turi pavarų perjungimo mechanizmą, kabeliu sujungtą su baterija ir pavarų perjungimo svirtimis ant vairo.

„Mes norėjome sukurti kažką paprastesnio nei ankstesnės automatinės pavarų perjungimo sistemos. Ir gimė mintis panaudoti išmanųjį telefoną kartu su elektrine pavarų perjungimo technologija – mes tiesiog nukirpome kabelius, jungiančius bateriją su pavarų perjungimo svirtimis, ir vietoj jų pasinaudojome „protingu“, mažai energijos naudojančiu „Bluetooth“ įrenginiu“, – pasakojo CCL narys Timas Fowleras.

Naująją sistemą valdo išmanusis telefonas. Nuolat gaudama duomenų iš akselerometro bei GPS, telefone įdiegta programinė įranga įvertina esamą greitį, artėjantį kelio nuolydį ir pagal šiuos parametrus nuotoliniu būdu per „Bluetooth“ sąsają iš anksto perjungia pavaras.

Kodėl pavaroms perjungti taikomas „Bluetooth“, o ne WIFI kanalas? „Įsivaizduokite 200 dviratininkų važiuoja grupėje ir naudojasi naująja įranga. Kaip mes galime būti tikri, kad signalai nesusimaišys ar kažkas kitas „nenulauš“ įrenginio kontrolės?“ – klausė Joelas Natale‘as, „Evants Cycles“ vadovas Londone.

Kitas CCL noras – sukurti ABS sistemą dviračiams, kuri veiktų taip pat, kaip ir automobiliuose, ir kurią valdytų išmanusis telefonas. „Nuspaudus priekinius stabdžius, padariniai dažniausiai būna katastrofiški, tad ši sistema turėtų tai ištaisyti“, – sakė M. Wilsonas.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »