Jie mus stebi!

Publikuota: 2001 m. spalio 15 d. pirmadienis
1969 metų liepos 21-ąją 3 val. 56 min. vidurio Europos laiku amerikiečių astronautas Nilas Armstrongas, pirmasis Žemės gyventojas, atsistojo ant Mėnulio paviršiaus. Po to žengė ir Edvinas Oldrinas, o trečiasis „Apolono-11“ ekipažo narys Maiklas Kolinsas buvo pasilikęs orbitinėje kapsulėje. Šį nepaprastą įvykį per televiziją tiesiogiai stebėjo visa žmonija, išskyrus Rusiją bei Kiniją. Girdėjo ir pirmuosius N.Armstrongo žodžius apie tai, kad šis jo nedidelis žingsnelis – tai milžiniškas žmonijos žingsnis. Bet toliau nuskambėjo susijaudinęs astronauto balsas: „Čia yra didelių objektų, sere! O Dieve! Jie stovi kitoje kraterio pusėje ir mus stebi!“ Vėliau tiesioginės televizijos transliacijos buvo nutrauktos, įvesta griežta cenzūra visiems pranešimams apie Mėnulio tyrimus. O pats N.Armstrongas nusišalino nuo aktyvios veiklos ir leido dienas vienišas savo rančoje. Tačiau sekė kiti keisti dalykai. Paslaptingai buvo dingę Mėnulio paviršiuje du „Apolono-14“ astronautai Šepardas ir Mitčelas. Nustatytu laiku jie nesugrįžo į Mėnulyje nusileidusį modulį. Kai jau seniai deguonies atsargos buvo pasibaigusios, jie sugrįžo, bet atsisakė paaiškinti, kaip jiems pavyko išsigelbėti, o sugrįžę į Žemę atsistatydino. Dar ir dabar apie visa tai nieko daugiau nežinoma. Mat astronautai pasirašo pasižadėjimus „neplepėti“.
Šaltinis: Kalendorius „Pasaulio paslaptys ir mįslės 2000“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Telefonas su trimis ekranais

Dizaineris Jeonghwan Bae ilgai galvojo, koks gali būti išmanusis telefonas, kuris atitiktų augančius technologinius lūkesčius. Jo nuomone, tai turėtų būti telefonas su trimis ekranais. skaityti »

Vaikai iš Kalėdų senelio laukia „iPad“

Kiekvienais metais vaikai rašo laiškus Kalėdų seneliui tikėdamiesi, kad jis išklausys ir atneš jų svajonių žaislą. Kaip rodo JAV atlikti tyrimai, 21 amžiaus vaikai labiausiai nori po egle rasti „Apple“ produktus. skaityti »

„Top 10“ žaidimų kūrėjų 2012 m.

Kiekvienais metais portalas „gamasutra.com“ pristato žaidimų kūrėjų „Top 5“. Tačiau šiemet šį skaičių padvigubino, siekdami įvertinti kūrėjus, kurie per metus parodė kūrybingumą, vystė komercines ir kultūrines sritis. Reikia pastebėti, jog padidinus nominantų skaičių, užduotis nebuvo lengva. skaityti »

Kilnojama lemputė

Kartais mums prireikia nedidelės lemputės ieškant daiktų po spinta, arba norint nedegti šviesos ir tyliai įsėlinti į kambarį... Shannksi universiteto studentai sukūrė labai paprastą ir praktišką lemputę. skaityti »

Ekologiškas telefono kroviklis

Kartais telefonas išsikrauna pačiu netinkamiausiu metu. Tarkim, važiuojate autobusu ar sėdite kavinėje. Kompanija „TouchOfModern“ siūlo puikią išeitį – saulės energiją naudojantį kroviklį. skaityti »

Karas Sirijoje: žaidimai naudojami konfliktams suprasti

„Call of Duty“, „Medal of Honor“, „Battlefield“, „Company of Heroes“, „Commandos“, „Counter Strike“ – asmenys, net ir nesusidūrę su šiais žaidimais, galėtų nesunkiai atspėti jų temą: karas. Jei žaidimais galima karinius veiksmus paversti į pramogas, kodėl nepanaudojus jų ir gilesniam konfliktų supratimui bei sprendimui? skaityti »

Išmanieji „akmenukai“

Įkvėptas gamtos dizaineris Jeong Woo Hyeok sukūrė išmanių akmenų konceptą. Nedidelis, plokščias, juodas, labai glotnus daiktas primena paplūdimiuose randamus vėjo ir bangų mūšos nugairintus akmenis. skaityti »

Šviečiančios pirštinės

Gestų arba ženklų kalba tai kalba, kuri suvokiama vizualiai ir perduodama rankų, ir ne tik, gestais. Kai kuriems žmonėms, turintiems tam tikrą negalią, tai vienintelis būdas bendrauti. skaityti »

Penkios žaidimų industrijos tendencijos 2012 m.

Besibaigiant gruodžiui, kiekvienais metais stebimasi, kaip greitai bėga laikas, bandoma įvertinti – nuveiktus darbus, įvykusius pokyčius ir pan. Žaidimų industrijoje keliami tokie klausimai: Ar tik šiemet „Kickstarter“ programa tapo tokia populiari? Ar tikrai tik šiemet „Zynga“ investavo šimtus milijonų dolerių, braudamiesi į mobiliojo ryšio rinką? Kas dar įdomaus nutiko? skaityti »

„eBay“ atsisakys mobiliosios reklamos

Internetinis aukcionas „eBay“ 2013 metais atsisakys reklamos savo mobiliosiose programėlėse, pareiškė kompanijos globalių rinkų prezidentas Devinas Wenigas. skaityti »