„Jūros liga“ ir kitos neišpręstos problemos gali gerokai sugadinti virtualios realybės reputaciją

Publikuota: 2014 m. lapkričio 8 d. šeštadienis

Šiandien pagrindine virtualios realybės varomąja jėga yra kompanija „Oculus VR“. Būtent ji padėjo „Samsung“ sukurti „Gear VR“, leidžiantį „Galaxy Note 4“ savininkams pasinerti į virtualią realybę, tačiau nepertraukiamas seansas gali trukti iki 25 minučių. Telefonas neskirtas tokiai apkrovai, todėl po minėto laiko gali perkaisti ir smarkiai sulėtėti.

Tiesa, daug didesne problema gali tapti pasirodymas serijinių virtualios realybės produktų, kurie negalėtų įveikti vadinamosios jūros ligos, kai vaizdas nespėja paskui vartotojo galvos judesius, teigė „Oculus VR“ vienas iš įkūrėjų Brendan Iribe, rašo portalas „CNet“.

Būtent kovai su vaizdo užlaikymais ir buvo nukreiptos didžiausios „Oculus Rift“ kūrėjų pastangos. Problemos konkurentų produkcijoje vis tik gali rimtai sugadinti visų virtualios realybės įrenginių reputaciją. „Oculus VR“ savo sprendimus netgi demonstravo Sony atstovams, kad jie savo konkuruojantį produktą – „Project Morpheus“ – padarytų ne mažiau tobulą, kaip ir „Oculus Rift“.

Vartotojams skirta šalmo „Oculus Rift“ versija rinkoje gali pasirodyti jau po kelių mėnesių, prisipažino „Oculus VR“ atstovai. Antra vertus, visa ekosistema dar tik pradeda formuotis.

Pavyzdžiui, dabartiniai sprendimai negali virtualioje erdvėje realistiškai atvaizduoti žmogaus kūno ir jo rankų. Aišku, „Oculus VR“ neketina žmonių aprengti specialiais kostiumais. Dar daugiau, ateities virtualios realybės įrenginiai turėtų nesiskirti nuo šiandien mums įprastų saulės akinių.

„Oculus VR“ ragina stambias kompanijas neskubėti rinkai siūlyti įvairių virtualios realybės įrenginių, kadangi rinkoje jau yra pavyzdžių, kai šios klasės produktai vartotojų buvo atstumti. Dabar svarbu yra neleisti padaryti didelių klaidų, o tai leis pasiekti tik nuoseklus ir atidus darbas.

Šaltinis: faceit.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »