Kaip apsaugoti savo telefoną atkeliavus karščiams?

Publikuota: 2015 m. liepos 2 d. ketvirtadienis

Sinoptikų prognozuojami vasariški orai šį savaitgalį daugelį iš mūsų nuteikia džiugiai, tačiau yra kai kas, kas artėjančia šilumos banga gali ir neapsidžiaugti – tai telefonas. Dideli karščiai daro įtaką jo baterijai, kuri išsikrauna greičiau, o šansai, kad įrenginys „paragaus“ vandens arba smėlio taip pat auga. Todėl, belaukdami iš pietų atkeliaujančių saulėtų ir karštų orų, sužinokite, kaip derėtų apsaugoti savo telefoną, be kurio mūsų dienomis būtų sunku įsivaizduoti tiek eilinę dieną, tiek ir maloniausias atostogas.

Apsaugokite nuo tiesioginių saulės spindulių

Gulėti ir lepintis saulės spinduliais daugeliui patinka. Tačiau tai tikrai nepatinka Jūsų telefonui. Todėl būdami paplūdimyje, jokiu būdu nepalikite jo tiesioginiuose saulės spinduliuose.  Galite uždengti įrenginį savo drabužiu, rankšluosčiu, įdėti jį į kuprinę arba rankinę, ar  tiesiog įvilkti jį į odinį dėklą.

Kaip teigia Dainius Žilinskas vadovaujantis „Samsung“ serviso centrui Lietuvoje, vienas iš svarbiausių patarimų vasarai: per karščius telefono nepalikti ir automobilyje, juo labiau ant automobilio prietaisų skydelio.  Karštis bei tiesioginiai saulės spinduliai, gali padaryti neigiamą įtaką prietaisų veikimui ar sutrumpinti baterijos gyvavimo laiką.

Kiti priešai: smėlis ir vanduo

Kaip teigia, D. Žilinskas, vienas iš potencialių mūsų telefonų priešų vasarą – tai smėlis. Dažnai pasitaiko, kad leidžiant laiką paplūdimyje, telefonas labai greitai juo aplimpa, smėlio prilenda į garsiakalbius, jungtis ir kitus tarpus. Kad taip nenutiktų, telefoną geriau laikykite specialiame dėkle. O jei smėlio vis tiek pakliuvo, galite išpūsti jį paprastu suspausto oro balionėliu, nukreipus jo šiaudelį į užterštas telefono  jungtis.

Be smėlio daug žalos telefonui gali pridaryti ir vanduo. Eksperto teigimu, svarbiausia vengti atsiliepti telefonu ar tikrinti sms žinutes po maudynių, vos tik išlipus iš vandens. To daryti taip pat nereikėtų ir būnant lauke per lietų. Telefonui vis tik sudrėkus, palaikykite jį inde su sausais ryžiais, o sušlapus labai smarkiai greitai išimkite bateriją, nusausinkite ją ir jokiu būdu nedėkite jos atgal – geriau pristatykite įrenginį į servisą, kur profesionalai pasirūpins, kad drėgmės neliktų visiškai.

Išjunkite nenaudojamas programėles

Ar tikrai verta telefone palikti įjungtą navigaciją, žaidimus, „YouTube“, jei telefonu konkrečiu metu nesinaudojate? Juk visos šios programėlės reikalauja Jūsų telefono resursų, o tuo pačiu kelia jo temperatūrą. D. Žilinskas pastebi, kad žmonės paprastai laiko įjungę dešimtis programėlių, nors reikalingos tuo metu dažniausiai būna tik kelios.

„Kalbėdamas apie išjungimą galvoje turiu ne „back“ mygtuko paspaudimą, tokiu atveju programos neišjungiamos, o lieka veikti fone. Visiškai sustabdyti programų veikimą galima naudojantis telefonų nustatymuose esančiu „Task manager“ įrankiu arba specialiomis programėlėmis, kaip pavyzdžiui „Clean master“.

Sumažinkite telefono ekrano ryškumą

Kai kuriems tai gali būti naujiena, tačiau telefono ekrano ryškumo sumažinimas taip pat gali padėti išvengti telefono perkaitimo. Didelis ekrano ryškumas ir raiškumas dažniausiai reikalauja daugiau energijos iš baterijos, todėl telefonas ir kaista. Norint be sunkumų naudotis savo telefonu ir tuo pačiu išvengti kaitimo, rekomenduojame įsigyti matinę telefono ekrano plėvelę – tuomet lengvai matysite ekrane esantį vaizdą net ir nustačius žemiausią galima ryškumą.

Kita vertus, D. Žilinsko teigimu, nuolatinių inovacijų dėka naujesnių telefonų modelių energijos suvartojimas yra ženkliai sumažintas, o to pasakoje šansų, kad kils problemų dėl perkaitimo yra taip pat  mažiau. 

Išjunkite Wi-Fi , Mobile data ir Bluetooth

Aukščiau paminėtas technologijas žmonės dažniausiai naudoja duomenų perdavimui ir prisijungimui prie kitų įrenginių. D. Žilinskas įsitikinęs, kad, kaip taisyklė, didžioji dalis žmonių duomenų perdavimui skirtų įrankių niekada neišjungia, o tai stipriai sumažina baterijos gyvavimo laiką. Anot eksperto, kai didelio poreikio nėra, mobilųjį internetą (Mobile data), bevielį internetą (Wi-Fi) ar Bluetooth ryšį  geriau iš viso išjungti, nes duomenų perdavimas (ypač Mobile data) „suvalgo“ didžiąją dalį telefono baterijos. 

Mėgstate vasarą, šilumą ir gulinėjimą prie ežero ar jūros? Puiku! Jeigu pasinaudosite šiais patarimais, turėtumėte išvengti problemų ir vasaros džiaugsmo tikrai netemdys rūpesčiai dėl sugedusio telefono.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »