Kalbantis dramblys Korėjoje

Publikuota: 2006 m. rugsėjo 11 d. pirmadienis

Dramblys
Kaip kalba šuniukas? – au, au. O katytė? – miau. O drambliukas? Na taip jau nutiko, jog būtent Korėjos zoologijos sode gyvenantis drambliukas prabilo žmonių, o jeigu tiksliau – korėjiečių kalba.

 
Šį faktą užfiksavo Kim Jongas, zoologijos sodo, esančio netoli Seulo, prižiūrėtojas. „Mano dramblys moka kalbėti,“ – visiškai rimtai tvirtina Kimas. Iš pradžių aš ir pats nepatikėjau, prisipažino prižiūrėtojas, tačiau, kai jis paėdęs ištarė „gerai“, man net apatinė lūpa atvėpo. „Pavalgei?“ – klausiu. O jis atsako: „Dar ne“. Čia tai jau išvis. Dar kartą perklausiu: „tiksliai ne“? „Ne gi, sakau“, – taria dramblys ir žiaumoja žolę toliau.

Jongo dramblys taip pat ištaria „gulkis“, „pasisuk“, „O su koja?“, „Na, sėsk“, o labiausiai, jis mėgsta ištemptą „Neeee“. Kartą Jongas prie alaus bokalo papasakojo tai draugams, tačiau šie iš jo tik pasišaipė. Tas pats pasakojimas sudomino vadovybę. Buvo iškviesti medikai, kurie atliko sudėtingus tyrimus. Ir nustatė... jog dramblys tiesiog išmoko mėgdžioti kai kuriuos žmonių tariamus žodžius. Spėjama, jog dramblys netyčia nugirdo kažkieno pokalbį ir jam taip patiko, jog jis savarankiškai ėmė treniruotis, kol pagaliau išmoko visą ar dalį dialogo. Kai kurias frazes gyvūnas perėmė ir iš prižiūrėtojo, juk jie bendrauja kasdien jau daugiau nei 10 metų.

Šaltinis: www.naviny.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Elizabeth Taylor suteikė aukcionui teisę pardavinėti jos turtą

Kino veteranė Elizabeth Taylor (Elizabet Teilor) suteikė aukcionui „Christie's“ teisę ateityje tvarkyti jos turto pardavimo reikalus. skaityti »

Lenkijoje iškils paminklas Reaganui

Ronaldo Reagano (Ronaldo Reigano) gerbėjai Lenkijoje planuoja pastatyti jam paminklą. skaityti »

Aptiktas naujas Saturno žiedas, praneša NASA

Saturnas turi dar vieną ką tik atrastą žiedą – blyškią dalelių juostą, vos matomą tarp ryškesnių žiedų. skaityti »

Madonna taps pelningiausių gastrolių karaliene

Popmuzikos superžvaigdžė Madonna (Madona) ketvirtadienį Tokijuje užbaigs savo gastroles „Confessions“, kurios turėtų tapti pelningiausiu visų laikų moters atlikėjos turu. skaityti »

Baltų vienybės diena klube „Intro“

Klube „Intro“ ryžtasi netradiciniam renginiui – folkloro improvizacijos eksperimentinės muzikos kontekste. skaityti »

Žvaigždės ir paprasti australai atsisveikino su „krokodilų gaudytoju“ Irwinu

Chaki drabužiais apsivilkę choristai, Holivudo žvaigždės ir tūkstančiai paprastų australų trečiadienį per atminimo renginį atsisveikino su „krokodilų gaudytoju“ Steve`u Irwinu (Stivu Irvinu). skaityti »

Vilniuje atidarytas rekonstruotas S. Moniuškos skveras šalia Šv. Kotrynos bažnyčios

Šiandien Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas atidarė rekonstruotą S. Moniuškos skverą šalia Šv. Kotrynos bažnyčios. skaityti »

Turizmo dieną Lietuva keliaus į ekskursijas, sportuos, lankys muziejus, grybaus

Visoje Lietuvoje paskutinę rugsėjo savaitę šurmuliuos Pasaulinės turizmo dienos renginiai. skaityti »

Teisėjas iškoneveikė Saddamo Husseino teisme miegojusį advokatą

Teismo posėdyje pirmininkaujantis teisėjas iškoneveikė advokatą, užsnūdusį liudininkui bepasakojant apie dujų ataką. skaityti »

Britai nerimauja, kad uraganas „Gordon“ gali atnešti jiems liūčių bei karščių

Didžioji Britanija gali patirti liūčių ir stiprių vėjų vakarinėje dalyje ir neįprastų karščių rytuose. skaityti »