Kinijoje pasirodė robotai policininkai

Publikuota: 2012 m. gegužės 22 d. antradienis

Su šiuo grėsmingu kinų sukurtu dviejų metrų robotu tikrai nenorėtų susidurti nusikaltėliai. Deja, ryžtingais veiksmais šis milžinas kol kas negali pasigirti. Jis tik prižiūrėtojas, prijungtas prie artimiausios policijos nuovados stebėjimo sistemos.

Kaip teigiama, robotas gavo 1987 m. pasirodžiusio kino filmo herojaus vardą RoboCopas. Nors iš tikrųjų tai visai ne robotas, o nepaslanki skulptūra, kurių kelios pastatytos kinų mieste Kunmine. Į roboto galvą įmontuota kamera, kuri požeminiu kabeliu prijungta prie miesto stebėjimo sistemos. Be stebėjimo funkcijos, mašinos krūtinėje yra mygtukas, kuriuo automatiškai surenkamas numeris 110 (taip Kinijoje galima iškviesti policiją ar gelbėjimo tarnybą). Paspaudus mygtuką robotas ima skleisti garsinius ir šviesos signalus. Žinoma, didelė tikimybė, kad tokį mygtuką būtinai iš smalsumo paspaus ir vaikai.

Vis dėlto Kunmino miesto policija naują iniciatyvą vertina tik pozityviai ir netgi pateikia įspūdingą statistiką. Nuo to laiko, kai RoboCopas pradėjo „dirbti“, nusikaltimų mieste sumažėjo net 68,8 proc. Tokio roboto policininko kaina – apie 20 tūkst. juanių (apie 8400 Lt).

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »