Kinijoje pasirodė robotai policininkai

Publikuota: 2012 m. gegužės 22 d. antradienis

Su šiuo grėsmingu kinų sukurtu dviejų metrų robotu tikrai nenorėtų susidurti nusikaltėliai. Deja, ryžtingais veiksmais šis milžinas kol kas negali pasigirti. Jis tik prižiūrėtojas, prijungtas prie artimiausios policijos nuovados stebėjimo sistemos.

Kaip teigiama, robotas gavo 1987 m. pasirodžiusio kino filmo herojaus vardą RoboCopas. Nors iš tikrųjų tai visai ne robotas, o nepaslanki skulptūra, kurių kelios pastatytos kinų mieste Kunmine. Į roboto galvą įmontuota kamera, kuri požeminiu kabeliu prijungta prie miesto stebėjimo sistemos. Be stebėjimo funkcijos, mašinos krūtinėje yra mygtukas, kuriuo automatiškai surenkamas numeris 110 (taip Kinijoje galima iškviesti policiją ar gelbėjimo tarnybą). Paspaudus mygtuką robotas ima skleisti garsinius ir šviesos signalus. Žinoma, didelė tikimybė, kad tokį mygtuką būtinai iš smalsumo paspaus ir vaikai.

Vis dėlto Kunmino miesto policija naują iniciatyvą vertina tik pozityviai ir netgi pateikia įspūdingą statistiką. Nuo to laiko, kai RoboCopas pradėjo „dirbti“, nusikaltimų mieste sumažėjo net 68,8 proc. Tokio roboto policininko kaina – apie 20 tūkst. juanių (apie 8400 Lt).

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »