Kompiuterinėje grafikoje – jau ir tikroviški audiniai

Publikuota: 2013 m. spalio 12 d. šeštadienis

Mokslininkai, dirbantys kompiuterijos srityje, atrado naują, patogų būdą kaip simuliuoti medžiagas, įvairius audinius, kurie naudojami filmų, animacinių filmukų ir vaizdo žaidimų industrijoje. Metodo sukūrimas priskiriamas Iman Sadeghi.

Pasak Henrik Wann Jensen, Sadeghi atstovo, atrastas metodas išsprendžia ilgai turėtą drabužių atvaizdavimo (angl. rendering) problemą. Drabužiai filmuose, žaidimuose dažniausiai atrodo blogai, neatspindėdami tikrosios audinio struktūros (šilkas, medvilnė, vilna ar pan.). Sukurtas modelis yra pirmasis praktinis būdas kaip kontroliuoti ir adaptuoti medžiagas, kad jos filmuose ar vaizdo žaidimuose atrodytų kaip tikros.

Jensen yra žinomas kompiuterinės grafikos specialsitas pasaulyje. 2004–aisiais metais jis gavo Oskarą (bendraautorius) už techninius pasiekimus šviesos ant permatomų medžiagų, įvairių paviršių, sukūrimo/atvaizdavimo srityje, o neseniai buvo apdovanotas už realistinės odos atvaizdavimą filme Žiedų valdovas.

Sadeghi metodas sprendžia šviesos ir medžiagos sąlytį modeliuojant tam tikro audinio paviršių, kad jis atrodytų realistiškiau, būtent taip kaip tikrovėje. Šis metodas remiasi tuo, kad yra sukuriamas statmenų cilindrų tinklelis, išdėstytas taip pat kaip siūlai toje medžiagoje, kuri yra simuliuojama.

Šis metodas nėra visiškai naujas, kadangi tai panašaus metodo adaptacija, kurį irgi sukūrė Sadeghi, siekdamas atvaizduoti tikroviškus plaukus. Sukurti, kad filme plaukai atrodytų taip kaip realybėje, jam pavyko, ir tas metodas buvo išnaudotas „Disney“ filme „Ilgaplaukė“.

Komanda tyrė, žiūrėjo įvairias medžiagas per mikroskopą ir nustatė, kad audinio pynimas turėtų būti vienas svarbiausių aspektų kuriant realistiškus audinius virtualioje aplinkoje. Taip pat tyrimo metu audiniai buvo fotografuojami, matuojami šviesos sklidimo greičiai per skirtingas medžiagas. Kitas tyrėjas, dalyvavęs modelio kūrime, Oleg Bisker sako, kad jie gali susimuliuoti bet kurio audinio bet kokią kombinaciją, siūlų išsidėstymą/pynimą ir pan.

Komanda, norėdama, įrodyti šio metodo veiksmingumą, susimuliavo keletą audinių – šilką, liną ir atlasinį audinį, kurio viena pusė blizgi, o kita ne. Šis metodas sulaukė didelio susidomėjimo vykusioje SIGGRAPH kompiuterinės grafikos konferencijoje. Tikėtina, kad jis bus išnaudojamas  kompiuterinių žaidimų, filmų industrijoje.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dantis bus galima valytis be rankų

Elektroninis dantų šepetėlis „Amabrush“ veikia be rankų, jį tereikia įsikišti į burną. skaityti »

Kinijoje atidarytas Dirbtinio intelekto miestas

Hangzhou mieste įdiegta 90 inovatyvių projektų, veikiančių 15-os skirtingų dirbtinio intelekto sistemų pagrindu. skaityti »

Kaip ir kodėl naujosios technologijos skatina sportuoti?

Sporto populiarumo bangai vis dar augant, spėliojame, kas tam padarė įtaką. Vienas iš tai nulėmusių faktorių yra išmaniųjų technologijų tobulėjimas. skaityti »

Robotas išgelbėjo mergaitę nuo griūvančių lentynų

Permėje (Rusijoje) robotas išgelbėjo vaiką nuo griūvančių ant jo lentynų. skaityti »

Vilniuje lietuviai ir amerikiečiai filmuoja fantastinę dramą apie ateitį „001Lithium X“

Vilniuje prasidėjo bendros Lietuvos ir JAV gamybos vaidybinio filmo „001Lithium X“ filmavimo darbai. skaityti »

Kinijoje atidaryta mobili parduotuvė be kasininkų

Kinijoje atidaryta mobili parduotuvė be kasininkų „Moby Mart“, kuri gali pati važinėti gatvėmis. skaityti »

Serveriai šildys vandenį privačiuose namuose

Olandijos bendrovė „Nerdalize“ siūlo panaudoti serverių gaminamą šilumos energiją šildyti vandeniui. skaityti »

Lietuvos gyventojai – aistringiausi serialų žiūrovai Baltijos šalyse

Duomenys rodo, kad 81 proc. apklaustųjų šalyje linkę žiūrėti net keletą mėgstamo serialo serijų iš eilės. skaityti »

Australiškas monetas puošia bananai su pižamomis

Ir kas tik nevaizduojama ant monetų! Pavyzdžiui – bananai su pižamomis! skaityti »

Slovėnijoje populiarėja skaitmeniniai antkapiai

Vienose Slovėnijos miesto Mariboro kapinėse pasirodė unikalus antkapis su didžiuliu jutikliniu ekranu, kuriame galima peržiūrėti nuotraukas ir vaizdo įrašus. skaityti »