Kompiuterinėje grafikoje – jau ir tikroviški audiniai

Publikuota: 2013 m. spalio 12 d. šeštadienis

Mokslininkai, dirbantys kompiuterijos srityje, atrado naują, patogų būdą kaip simuliuoti medžiagas, įvairius audinius, kurie naudojami filmų, animacinių filmukų ir vaizdo žaidimų industrijoje. Metodo sukūrimas priskiriamas Iman Sadeghi.

Pasak Henrik Wann Jensen, Sadeghi atstovo, atrastas metodas išsprendžia ilgai turėtą drabužių atvaizdavimo (angl. rendering) problemą. Drabužiai filmuose, žaidimuose dažniausiai atrodo blogai, neatspindėdami tikrosios audinio struktūros (šilkas, medvilnė, vilna ar pan.). Sukurtas modelis yra pirmasis praktinis būdas kaip kontroliuoti ir adaptuoti medžiagas, kad jos filmuose ar vaizdo žaidimuose atrodytų kaip tikros.

Jensen yra žinomas kompiuterinės grafikos specialsitas pasaulyje. 2004–aisiais metais jis gavo Oskarą (bendraautorius) už techninius pasiekimus šviesos ant permatomų medžiagų, įvairių paviršių, sukūrimo/atvaizdavimo srityje, o neseniai buvo apdovanotas už realistinės odos atvaizdavimą filme Žiedų valdovas.

Sadeghi metodas sprendžia šviesos ir medžiagos sąlytį modeliuojant tam tikro audinio paviršių, kad jis atrodytų realistiškiau, būtent taip kaip tikrovėje. Šis metodas remiasi tuo, kad yra sukuriamas statmenų cilindrų tinklelis, išdėstytas taip pat kaip siūlai toje medžiagoje, kuri yra simuliuojama.

Šis metodas nėra visiškai naujas, kadangi tai panašaus metodo adaptacija, kurį irgi sukūrė Sadeghi, siekdamas atvaizduoti tikroviškus plaukus. Sukurti, kad filme plaukai atrodytų taip kaip realybėje, jam pavyko, ir tas metodas buvo išnaudotas „Disney“ filme „Ilgaplaukė“.

Komanda tyrė, žiūrėjo įvairias medžiagas per mikroskopą ir nustatė, kad audinio pynimas turėtų būti vienas svarbiausių aspektų kuriant realistiškus audinius virtualioje aplinkoje. Taip pat tyrimo metu audiniai buvo fotografuojami, matuojami šviesos sklidimo greičiai per skirtingas medžiagas. Kitas tyrėjas, dalyvavęs modelio kūrime, Oleg Bisker sako, kad jie gali susimuliuoti bet kurio audinio bet kokią kombinaciją, siūlų išsidėstymą/pynimą ir pan.

Komanda, norėdama, įrodyti šio metodo veiksmingumą, susimuliavo keletą audinių – šilką, liną ir atlasinį audinį, kurio viena pusė blizgi, o kita ne. Šis metodas sulaukė didelio susidomėjimo vykusioje SIGGRAPH kompiuterinės grafikos konferencijoje. Tikėtina, kad jis bus išnaudojamas  kompiuterinių žaidimų, filmų industrijoje.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »