Laris Peidžas „Android“ pavadino svarbia, bet ne lemtinga „Google“ verslui

Publikuota: 2012 m. balandžio 20 d. penktadienis

Mobilioji operacinė sistema „Android“ yra labai svarbi „Google“, tačiau ne lemtinga kompanijos verslui, pareiškė „Google“ generalinis direktorius Laris Peidžas (Larry Page), dalyvavęs kaip liudininkas teismo byloje „Oracle“ prieš „Google“, praneša agentūra „Reuter“.

„Oracle“ 2010-ųjų rugpjūtį iškėlė ieškinį „Google“, kaltindama interneto bendrovę pažeidžiant patentus, taip pat neteisėtai taikant „Java“ technologijas mobiliojoje „Android“ platformoje. „Oracle“ įsigijo autorines „Java“ teises, kai 2009 metais nusipirko jos gamintoją „Sun Microsystems“.

Laris Peidžas teisme pareiškė, kad sprendimą sukurti savo išmaniųjų telefonų operacinę sistemą „Google“ priėmė prieš septynerius metus. Ir patvirtino, kad jo kompanija norėjo užmegzti verslo partnerystę su „Sun“ ir dėl to derėjosi. Susitarimas su „Java“ autoriais galėjo žymiai palengvinti „Google“ programinės išmaniųjų telefonų įrangos pristatymą rinkoje, tačiau kompanijos nesusitarė.  

Galų gale „Google“ nutarė pasinaudoti ta „Java“ dalimi, kurią kompanija laiko laisvu ir viešai prieinamu projektu atviru kodu. Tačiau Laris Peidžas negalėjo įvardyti kitų kompanijų, taikančių „Java“ technologijas nenusipirkę licencijos iš „Sun“ ar „Oracle“.

„Google“ teisininkai pareiškė, kad iš tikrųjų „Oracle“ siekia ne apginti savo intelektinę nuosavybę, o pasipelnyti iš augančio mobiliosios platformos „Android“ populiarumo.

„Oracle“ kaltina „Google“ sąmoningai atsisakant patentuotų „Java“ technologijų licencijų ir reikalauja kompensuoti maždaug milijardo dolerių nuostolius.

Teismas bylą nagrinės mažiausiai 8 savaites.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »