Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių nuo senos kartos analoginės televizijos prie skaitmeninės galutinai turės būti pereita iki 2015 metų birželio 17 dienos.
Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių nuo senos kartos analoginės televizijos prie skaitmeninės galutinai turės būti pereita iki 2015 metų birželio 17 dienos.
Tai numatyta Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos organizuos konferencijos metu pasirašytame susitarime, prie kurio prisidėjo ir Lietuva, pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
Pasak pranešimo, susitarime numatyta, kad perėjimas nuo analoginės prie skaitmeninės televizijos oficialiai prasidėjo šiemet birželio 16 dieną.
Susitarimu taip pat patvirtintas skaitmeninio antžeminio radijo ir televizijos transliavimo stočių dažnių planas ir pasirašytas susitarimas, nustatantis stočių koordinavimo principus.
RRT teigimu, visos konferencijos metu Lietuvos atstovų pateiktos paraiškos naujajam skaitmeniniam planui buvo patenkintos.
Susitarimą pasirašė Europos, Afrikos, Viduriniųjų Rytų šalių ir Irano atstovai.
Lietuvoje yra numatyta, kad skaitmeninės televizijos transliacijos Vilniuje bus pradėtos liepos 1 dieną, o penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – iki 2007-ųjų metų pabaigos.
Analoginės antžeminės televizijos perjungimas į skaitmeninę televiziją Lietuvoje numatomas vykdyti 2012 metais. Iki tol Lietuvoje veiks ir analoginė, ir skaitmeninė televizija.
Skaitmeninė televizija suteikia galimybę matyti geresnės garso ir vaizdo kokybės programas, pasirinkti kalbą ar subtitrus, užsisakyti elektroninio programų gido ar kitas paslaugas.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.