Mityba vabzdžiais

Publikuota: 2001 m. balandžio 12 d. ketvirtadienis
Entomofagija – mityba vabzdžiais – mums mažai žinoma. Tačiau pastaruoju metu spaudoje ir per televiziją nemažai pasakojama ir rodoma apie mokslininkų išvadas dėl galimybės maistui vartoti vabzdžius. Nustatyta, kad valgomuose vabzdžiuose yra 60-70 proc. proteino, daugiau kalorijų negu sojos pupelėse arba mėsoje, vitaminų ir mineralų, kurių neturi augalai. Tiesa, išrankių vakariečių dar nepasiekė vabzdžių valgymo mada, bet Afrikos, Azijos, Vidurio Rytų ir Lotynų Amerikos kaimiečiai žino daug patiekalų iš vabzdžių. Antai indėnai tajai gamina aštrų pipirinį padažą su jūros vabalais. Kamerūne garbingi svečiai vaišinami kokoso piene virtais vikšrais su druska, pipirais ir svogūnais. Nepale išspaudžiamos gyvos bičių lervos ir tas skystis kepamas kaip plakta kiaušinienė. Net tokia turtinga šalis kaip Japonija importuoja agavos kirmėles. Australijos restoranai tiekia aborigenų skanėstus – keptus smiliaus didumo vikšrus, o Kinijos – keptus šilkaverpius ir skorpionus. Ar kada nors valgysime dešreles iš vabalų, priklauso nuo mūsų įpročių. Bet jei pamėginsime valgyti vabzdžius, tai ne dėl to, kad mirštame iš bado. Tiesiog suprasime, kad jie labai gardūs.
Šaltinis: 2000 metų kalendorius visiems
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Negalintiems gyventi be išmaniojo – kaip nepasirodyti nemandagiems?

Nuolatinis žvilgčiojimas į telefoną gali gerokai sugadinti jūsų įvaizdį, todėl reikėtų laikytis naudojimosi išmaniuoju telefonu etiketo. skaityti »

Indijoje kuriamas saulės energijos palaikomas oro uostas

Indijos miesto Kočino tarptautinis oro uostas taps pirmuoju pasaulyje, kurio darbas bus paremtas tik saulės energija. skaityti »

Baltarusijos bankininkai sudarė pelningiausių vardų sąrašą

Baltarusijos bankininkai atliko tyrimą ir paskelbė originalų vardų sąrašą. Jame – daugiausia pelno „gaunantys“ moteriški vardai. skaityti »

Matematikams pavyko atrasti geometriškai idealų netaisyklingąjį penkiakampį

Trys Vašingtono universiteto mokslininkai įeis į matematikos istoriją kaip naujo tipo netaisyklingojo penkiakampio išradėjai. skaityti »

Sukurta skraidanti lenta

„Lexus“ pagamino skraidančią riedlentę „Hoverboard“, kuri naudoja superlaidininkus ir nuolatinius magnetus, šaldomus skystu azotu. skaityti »

Išmanieji žiedai – tik įsimylėjusiems

Išmanusis žiedas suvirpa ant piršto tik tuomet, kai skambina mylimasis. Į kitus skambučius jis nereaguoja. skaityti »

Pavargai eiti – išsitrauk važiuoklę!

Japonijos inžinierius Kuniako Saito sukūrė kompaktišką elektroninę važiuoklę, telpančią į nešiojamojo kompiuterio dydžio krepšį. Įrenginys „WalkCar“ gali nukonkuruoti „Segway“. skaityti »

Dubajuje – pirmasis 3D technologija atspausdintas pastatas

Naudojant trimatę spausdinimo technologiją Dubajuje sukonstruotas biuras, kurio statybos projektą remia Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) esantis „Ateities muziejus“. skaityti »

Džinsai su kišene išmaniajam telefonui

Įmonė „Joe's Jeans“ sukūrė naują džinsų tipą su specialia kišenėle išmaniajam telefonui. skaityti »

Robotas mokosi atpažinti partnerio elgesį

Viskonseno universiteto (Medisone, JAV) inžinieriai išmokė robotą „Kinova Mico” padėti plauti indus. skaityti »