Naudojant „Zamzee“ padidėja vaikų fizinis aktyvumas

Publikuota: 2012 m. spalio 14 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt

Perspektyvus prietaisas fizinio aktyvumo didinimui „Nike Fuelband“ turi rimtą konkurentą – „Zamzee“. Tai sistema smagiam fiziniam aktyvumui ir motyvacijai palaikyti.

Tiriant „Zamzee“ efektyvumą, buvo atliktas atsitiktinių imčių – kontrolės tyrimas, kurį finansavo pasaulinė labaratorija „HopeLab“ ir „Robert Wood Johnson Foundation“. Tyrimu buvo siekiama įrodyti ir palyginti „Zamzee“ prietaiso veiksmingumą, naudojant tik patį prietaisą arba prietaisą kartu su motyvacine interneto svetaine. 448–iems JAV vidurinių mokyklų mokiniams iš miesto, kaimo ir priemiesčių mokyklų buvo duota pabandyti „Zamzee“ prietaisus. Pusė mokinių turėjo galimybę susipažinti su motyvacine interneto svetaine „Zamzee“, o kita pusė turėjo tik prietaisus ir prieigą prie duomenų, perduodamų „Zamzee“ prietaiso.

Po 6 mėnesių stebėsenos, rezultatai parodė, kad studentai, kurie turėjo galimybę naudotis motyvaciniu tinklapiu „Zamzee“, pasiekė 59 proc. daugiau fizinio aktyvumo, nei kita grupė. „HopeLab“ apvalina šį skaičių, tačiau sužaidybintas (angl. gamification) kasdienis fizinis aktyvumas tampa efektyvesnis ir įdomesnis.

Visgi šis tyrimas sulaukė ir kritikos. Kritikuota, kad moksleivių fizinis aktyvumas buvo įvertintas tik pagal duomenis, gautus iš „Zamzee“ prietaiso. Trijų ašių akselerometrai nėra tobuli, tačiau jie instaliuoti tiek panašioje „Fuelband“ programoje, tiek ir „Zamzee“. Nėra visiškai aišku, ar vienodos technologijos egzistuoja abiejų firmų įrenginiuose, tačiau akselorometrą galima lengvai apgauti – fizinį judėjimą maišant su įprasta fizine veikla. Objektyvus tyrimas galėtų būti atsitiktinių imčių ir kontrolės tyrimas, bet abi grupės gavo „Zamzee“ įrenginį, todėl neaišku, kaip kitas prietaisas paveiktų fizinį aktyvumą tarp mokinių. Tie studentai, kurie turėjo priėjimą prie motyvacinės svetainės, galėjo uždirbti daugiau taškų, naudodami savo akselerometrus ir laimėti daugiau prizų.

Galbūt „Fuelband“ sulaukia nemažai kritikos dėl neefektyvumo, tačiau svarbu turėti tikrai patikimus duomenis apie abu nagrinėtus prietaisus, kad vartotojams būtų aišku, kaip jie dirba ir kokių iš tikrųjų rezultatų galima pasiekti.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip išmaniai tobulinti kūno linijas?

Specialistų teigimu, sportui ir išmaniosioms technologijoms žengiant koja kojon, žmonėms sudaromos idealios galimybės ne tik tobulėti, bet ir neprarasti motyvacijos. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »