Nieko neverti atradimai

Publikuota: 2001 m. liepos 3 d. antradienis
XIX a. viduryje žymus mokslo populiarintojas prancūzas Liudvikas Figujė (1819-1894) rašė: „Ilgokai manyta, kad elektra galės pakeisti garą. Ši prielaida buvo paneigta ir teoriškai, ir bandymais. Jei mums pavyks atradėjus atitraukti nuo panašių chimeriškų sumanymų, tikrai padarysime jiems paslaugą“. Anglų mokslininkas Čarlzas Pirsonas (1857-1936) pirmame savo knygos „Mokslo gramatika“ leidime rašė, kad H.Herco išradimas neturės jokios reikšmės. Beje, vokiečių fizikas Henrikas Hercas (1857-1894) bandymais įrodė esant elektromagnetines bangas, kurios veikiai buvo panaudotos bevieliame telegrafe, o dabar jomis perduodami radijo ir televizijos signalai. Dar vienas mokslininkas Viktoras Mejeris 1863 metais teigė: „Neatrodo, kad būtų įmanoma sukonstruoti patranką, kurios iššautas sviedinys lėktų 7,9 km/s greičiu. Žmonija tegu liaujasi mėgdžioti kūrėją mėgindama sukurti naują planetą“. 1957 metais paleistas pirmasis Žemės palydovas pasiekė pirmąjį kosminį greitį. O antruoju kosminiu greičiu (11,2 km/s) skriejančios raketos sudarė galimybes nuskristi iki Neptūno. Galiausiai ne kas kitas, o pats didysis Ernestas Rezerfordas (1871-1937) pareiškė: „Tas, kas atomo skilime mato energijos šaltinį, yra nepataisomas svajotojas“.
Šaltinis: Kalendorius „Pasaulio paslaptys ir mįslės 2000“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »