Pagamintas buitinis robotas

Publikuota: 2002 m. liepos 9 d. antradienis
R II - F II
R II - F II
Japonų žaislų gamintoja „Takara“, kartu su „NTT West“, žada į prekybą išleisti robotą, kuris padės namų buityje.

Robotas, pavadintas „R II-F II“ (analogija su „Žvaigždžių karais“), yra 16 cm aukščio, turi įtaisytą vaizdo kamerą ir infraraudonuosius daviklius. Kamera jis gali fotografuoti aplinką ir nusiųsti nuotraukas į mobilųjį šeimininko telefoną. Infraraudonieji davikliai naudojami kompiuterinei ir buitinei technikai valdyti.

Kaip teigia gamintojai, robotui visai nereikia būti panašiam į žmogų. „Kitos japonų bendrovės akcentuoja į žmogų panašius ar pramoginius robotus, tačiau „R II-F II“ koncepcija skiriasi pirmiausiai tuo, kad prioritetu laikoma pagalba žmogui jo kasdieniame gyvenime,“ - teigia bendrovės „Takara“ atstovas. Gali būti, kad „RII-FII“ taps pirmu žingsniu prie įprastų ateities žmonių buities pagalbininkų.

„R II-F II“ kaina - 24,8 tūkst. jenų, t. y. kiek daugiau nei 200 dolerių. Prekyboje šie robotai pasirodys rugpjūčio 1 dieną. Iki tol jie bus siūlomi kaip dovanos ADSL butų tarnybos, siūlomos NTT, klientams.
Šaltinis: www.compulenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Minima interneto dienoraščių diena

Rugpjūčio 31 d. – internetinių dienoraščių arba kitaip blogų diena. skaityti »

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

2003 m. atrasti du Urano palydovai

2003 m. rugpjūčio 25 d. atrasti du Urano palydovai – Mabė ir Kupidas. skaityti »

1995 m. išleista „Windows 95“ operacinė sistema

„Windows 95“ – „Microsoft“ kompanijos masinei rinkai skirta grafinė operacinė sistema. Ji buvo išleista 1995 m. rugpjūčio 24 d. Ši versija buvo žymus žingsnis į priekį lyginant su ankstesnėmis „Windows“ versijomis. Operacinės sistemos kūrimo metu ji buvo vadinama kodiniu vardu „Chicago“. skaityti »

Edvardo Snoudeno vardas Kinijoje gali tapti prekės ženklu

Viena Kinijos elektromobilių gamintoja nusprendė pasipelnyti iš skandalo, kilusio su Edvardu Snoudenu. skaityti »

Londono miesto taryboje dirbs virtualios administratorės

Londono miesto tarybos priimamasis lankytojams ketina pasiūlyti naują paslaugą – virtualią administratorę. skaityti »

„Displair“ pristatys erdvinį ekraną

Kompanija „Displair“ pranešė rugsėjį Jungtinėse Amerikos Valstijose surengsianti „Roud šou“, kuriame pademonstruos ekraną, kurio rodomas vaizdas bus projektuojamas ore. skaityti »

HTC reklaminiu veidu tapo aktorius Robertas Downey Jr.

Pasaulinė mobiliųjų inovacijų ir dizaino lyderė kompanija HTC ruošiasi pristatyti ambicingiausią iki šiol reklamos kampaniją, kurios veidu tapo žinomas aktorius, filmų „Geležinis žmogus“, „Keršytojai“, „Šerlokas Holmsas“ ir kt. žvaigždė Robertas Downey Jr. skaityti »

Bažnytinio paveldo muziejuje įdiegtos naujosios technologijos

Bažnytinio paveldo muziejus vienas iš pirmųjų Lietuvoje savo ekspoziciją papildė planšetiniais kompiuteriais. skaityti »

Menininkas iš kosmoso vaizdų kuria portretus

Menininkas Sergio Albiacas sukūrė nuotraukas pasitelkęs tik vaizdus iš „Hubble“ teleskopo. skaityti »