Pasaulio trasose

Publikuota: 2003 m. kovo 20 d. ketvirtadienis
Billas Gatesas prieš "General Motors" Kalbama, kad "Microsoft" įkūrėjas ir turtingiausias pasaulio žmogus Billas Gatesas sulygino kompiuterių pramonę su automobilių ir pareiškė: "Jeigu automobilių kompanija "General Motors" taip pat sparčiai tobulintų technologijas ir darytų tokią pažangą kaip kompiuterių pramonė, visi jau važinėtume 25 dolerius kainuojančiomis mašinomis, kurios įveiktų tūkstantį myliu su vienu galonu (apie 3,8 litro) degalų". Atsakydama į šį milijardieriaus komentarą "General Motors" (GM) išplatino pranešimą spaudai. "Jeigu GM savo darbe vadovautųsi "Microsoft" principais, visi važinėtume automobiliais, kurių charakteristikos būtų štai tokios:

1. Visai be priežasties jūsų automobilis subyrėtų dukart per dieną.

2. Kai tik keliuose būtų atnaujinamas ženklinimas, kaskart privalėtumėte įsigyti naują automobilį.

3. Pačiais netikėčiausiais momentais jūsų automobilis staiga sustotų kelyje be jokios priežasties ir privalėtumėte su tuo susitaikyti, iš naujo paleisti variklį ir tik tada važiuoti toliau.

4. Atsitiktinai darant kažkokį manevrą, kad ir paprasčiausią posūkį, jūsų automobilis išsijungtų ir iš naujo jį vargiai pavyktų užvesti. Tada jums tektų iš naujo kaip nors "įkrauti" variklį.

5. Tik vienas žmogus galėtų naudotis automobiliu, jeigu jūs įsigysite "Car95" ar "CarNT" sistemas. Bet net po to dar privalėsite įrengti papildomas vietas.

6. GM gaminami automobiliai būtų patikimi, varomi saulės energijos, 5 kartus greitesni ir dvigubai lengvesni, tačiau jais galima būtų važiuoti vos 5 procentais kelių.

7. Degalų, alyvos slėgio, temperatūros ir kiti indikatoriai būtų pakeisti vienu davikliu - "Bendras automobilio gedimas".

8. Sėdimos vietos privalėtų turėti tokio pat dydžio peleninę kaip sėdynė.

9. Saugos pagalvė avarijos atveju prieš suveikdama būtinai paklaustų: "Jūs esate tikras?"

10. Atsitiktinai ir visai be jokios priežasties jūsų automobilis užsiblokuotų ir į jį negalima būtų patekti.

11. GM privalėtų reikalauti iš savo pirkėjų, kad įsigydami naują automobilį kartu pirktų ir firminius kelionių žemėlapių komplektus, net ir tuomet, jei pirkėjui tie žemėlapiai visai nereikalingi. Atsisakius žemėlapių automobilio galimybės perpus sumažėtų.

12. Kiekvieną kartą pirkdamas naują GM gaminį pirkėjas privalėtų iš naujo mokytis vairuoti, kadangi visi automobilio valdymo prietaisai veiktų visiškai skirtingai nei seno modelio".
Žmogus-raketa Žmogui, sugebėjusiam dėl savo kaltės atsisveikinti su gyvenimu neįtikėtinai kvailu būdu ir šitaip išgelbėjusiu žmoniją nuo savo buko genotipo, skiriama Darvino premija. Prieš trejus metus viename iš kelių dykumoje (Arizonos valstijoje) kelių prižiūrėtojas aptiko metalo krūvą ir gausybę nuolaužų. Iš pirmo žvilgsnio tai buvo panašu į aviakatastrofą, tačiau į įvykio vietą atskubėję ekspertai nustatė, kad tai automobilio liekanos. Laboratorijoje buvo ištirtos nuolaužos ir paaiškėjo, kas atsitiko šiame užmirštame kelyje. Paaiškėjo, kad buvęs karinių oro pajėgų seržantas "susiveikė" kietojo kuro raketą, naudojamą aviacijoje. Su jos pagalba bombonešiai ir sunkieji transporto lėktuvai gali pakilti nuo trumpų pakilimo takų. Seržantas atvažiavo į dykumą, susirado ilgą ir tiesų kelio ruožą, pritvirtino raketą prie automobilio, įsibėgėjo ir ją aktyvavo. Ekspertai apskaičiavo, kad automobilis įsibėgėjo iki 480 kilometrų per valandą greičio, kai privažiavo kelio vingį. Bandant stabdyti stabdžiai bemat sudegė, kaip, beje, ir kone visas automobilis bei jo vairuotojas...
Šaltinis: „Lietuvos žinios“ , 2003.03.20
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Gal norėtumėte „iPhone“ sausainių ar „iPad“ torto?

Pasinaudoję naujųjų technologijų populiarumu, Pekino konditeriai ėmė kurti identiškus „iPhone“ bei „iPad“ įrenginiams saldumynus. skaityti »

„Airpiano“ – pianinas be klavišų

Kaip neįtikėtinai tai skambėtų, tačiau mūsų tradicinis pianinas XXI amžiuje sulaukė konkurento – „Airpiano“ (liet. oro pianinas), kuriuo grojama virš įrenginio mojuojant rankomis. skaityti »

Paneigta beveik 200 metų senumo teorija apie kolibrių maitinimąsi

Beveik 200 metų mokslinikai manė žinantys, kaip maitinasi kolibriai, tačiau jų žinios, pasirodo, buvo neteisingos. Konektikuto universiteto mokslininkai išsiaiškino, jog iš tiesų kolibris nektarą ne siurbia, o semia liežuvėliu. skaityti »

Japonai sukūrė bučinių perdavimo prietaisą

Tokijo elektrokomunikacijos universiteto tyrinėtojai pristatė prietaisą, skirtą bučiniams imituoti. skaityti »

Planuojamas šimtų kilometrų ilgio jūrinių vėjo jėgainių parkas

JAV korporacija „Atlantic Wind Connection“ kartu su elektros perdavimo kompanija „Trans-Elect“ pradėjo projektuoti didžiulį jūrinių vėjo jėgainių parką. skaityti »

Saulės baterija veikiantys žibintai – pagalba Haičio gyventojams

Netoli Haičio sostinės Port o Prenso įsikūrusiame laikinajame palapinių miestelyje įrengti saulės baterijomis veikiantys gatvės žibintai. skaityti »

Trijų dalių išardoma klaviatūra

Technologijos juda į priekį – vienus prietaisus keičia kiti, tačiau atrodo, jog kažkada sukurta QWERTY klaviatūra išlieka nepralenkiama. skaityti »

Karališkosios vestuvės okupavo virtualią erdvę

Karališkosios Princo Viljamo ir dabar jau jo žmonos princesės Keitės vestuvės tapo visų laikų interaktyviausiomis sutuoktuvėmis pasaulyje... skaityti »

Ekologiška USB atmintinė

Kasdien dirbdami biure naudojame spalvingus lapelius užrašams, namuose taip pat mėgstame palikti žinutes artimiesiems ant šaldytuvo ar spintelės, o ir patys užsirašę svarbų dalyką įsiklijuojame į užrašinę. skaityti »

Naujausios technologijos – Jūsų augintiniui

Kai jūsų augintinė visa murzina grįžta iš pasivaikščiojimo lauke ir miaukia prašydama maisto, dažnai iškyla klausimas – o kur tu klajojai, kad taip išsipurvinai? Išties būtų smalsu sužinoti, kur vaikštinėja mūsų gyvūnai, ką jie veikia ir pan. skaityti »