Varėnos rinktinės pasieniečiai antradienį sulaikė penkis sieną su Baltarusija neteisėtai perėjusius nepilnamečius, Lietuvos piliečius.
Varėnos rinktinės pasieniečiai antradienį sulaikė penkis sieną su Baltarusija neteisėtai perėjusius nepilnamečius, Lietuvos piliečius.
Grupelė paauglių melioracijos grioviu atėjo iš Baltarusijos pusės. Pasieniečiai užfiksavo, kaip pažeidėjai perbrido griovį ir Lietuvos teritorija patraukė Eišiškių miestelio link.
Vienas pasienietis, kad pažeidėjai nesumanytų bėgti į Baltarusiją, nuskubėjo prie sienos pažeidimo vietos, kiti pažliugusiais laukais tarnybiniu visureigiu pajudėjo pažeidėjų link.
Šie, pamatę pasieniečius, leidosi bėgti, tačiau buvo VSAT pareigūnų sulaikyti. Paaiškėjo, kad neteisėtai sieną pažeidė 5 eišiškiečiai, jauniausioji iš kurių – dešimtmetė, vyriausiajam – šešiolika metų.
Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po apklausos vyriausiasis pažeidėjas uždarytas į areštinę, kitiems įteikti šaukimai trečiadienį atvykti į Varėnos rinktinės Tribonių užkardą.
Lietuvos pasieniečiai šiemet jau sulaikė 145 valstybės sienos pažeidėjus. Daugiausiai iš jų sulaikyti prie išorinių Europos Sąjungos sienų – pasienyje su Rusija (43) ir Baltarusija (37).
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB “BNS„ sutikimo draudžiama.