Pinti karstai

Publikuota: 2003 m. liepos 17 d. ketvirtadienis
Pinti karstai
Sumanaus lenko pinti karstai populiarūs Didžiojoje Britanijoje. Vienas lenkų verslininkas tradicinį krepšių pynimo amatą pavertė pelningu ir sparčiai besiplečiančiu... pintų karstų verslu. Wladyslawas Sobera iš pradžių mėgino parduoti savo prekes gimtojoje Lenkijoje, tačiau pinti karstai, kainuojantys po 300 zlotų (225 litus), lenkams pasirodė per brangūs. Tačiau verslininkas nenuleido rankų ir surado rinką Didžiojoje Britanijoje - šioje šalyje kremavimas populiaresnis negu Lenkijoje. Sobera jau nusisamdė 7 pynėjus ir ketina prįimti į darbą dar daugiau žmonių, nes per mėnesį reikia nupinti apie 100 karstų. „Mano verslas praėjusiais metais tikrai atsigavo. Sumanymas paprastas, bet pelningas, – džiaugėsi Poznanės rajone įsikūrusios karstadirbių firmos „Korb Teks“ savininkas. – Lenkams tokie karstai per brangūs, be to, kremavimas čia nėra labai populiarus. Lenkijoje kremuojami tik benamiai“. Plėsdamas verslą Sobera ketina prekiauti ir karstais naminiams gyvūnams.
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Lietuvoje – nauja spausdinimo Brailio raštu technologija

Lietuvoje pradėti spausdinti leidiniai Brailio raštu. S. Jokužio leidykloje–spaustuvėje įdiegus specialią technologiją, jau išleistas pirmasis toks leidinys – 2012 m. kalendorius su aklųjų ir silpnaregių meniniais darbais. skaityti »

Sukurtas mobilusis telefonas musulmonams

Kompanija „Enmac“ sukūrė musulmonams skirtą telefoną „Enmac MQ710“. skaityti »

Įkrauk elektromobilį nesustodamas

Elektromobiliai yra švarūs, draugiški aplinkai ir šaunūs – netgi jeigu jie ir negali varžytis su įprastais automobiliais nuvažiuojamu atstumu ar kaina. Tačiau net ir šie trūkumai galėtų išnykti, jei būtų įdiegta sistema, leidžianti automatiškai įkrauti elektromobilių baterijas jiems važiuojant keliu. skaityti »

„Žalias“ viešbutis

Šiandien ekologija yra „ant bangos“. Žmonės išties susirūpino mus supančia aplinka ir siūlo vieni kitiems įvairiausių būdų, kaip tausoti gamtą neatsisakant mums įprasto gyvenimo būdo. Keturi dizaineriai suvienijo savo jėgas ir siūlo neįprastą „žalią“ viešbutį. skaityti »

Modernūs gelbėjimo ratai

Jei ši modernių gelbėjimo ratų idėja būtų pasiūlyta prieš keliasdešimt metų, galbūt iš legendinio „Titaniko“ būtų pavykę išgelbėti daugiau žmonių. skaityti »

LG pardavė daugiau nei 2 mln. skalbimo mašinų „6 Motion“

Viena iš pasaulinių buitinės technikos lyderių „LG Electronics“ (LG) skelbia rekordinį „6 Motion“ serijos skalbimo mašinų pardavimą. skaityti »

Pietų Korėjoje kalinius prižiūrės robotai

Nuo pavasario Pietų Korėjos kalėjimuose atsiras kalinius prižiūrintys robotai. Iš pradžių kalėjime bus panaudoti trys robotai. skaityti »

„Mitsubishi“ Japonijoje pradeda prekybą komerciniais elektromobiliais

„Mitsubishi Motors Corporation“ pranešė, kad gruodžio 8 d. pradeda savo pirmojo komercinio elektromobilio „MINICAB–MiEV“ prekybą Japonijoje. skaityti »

JAV inžinieriai ruošiasi pastatyti didžiausią pasaulyje „Žaibų liejyklą“

JAV inžinieriai ruošiasi pastatyti didžiausią pasaulyje Teslos transformatorių, kuris generuotų šimtus metrų nusidrieksiančius dirbtinius žaibus. skaityti »

„Ford Focus“ – pirmasis automobilis, gavęs 4 „EuroNCAP“ įvertinimus už pažangias saugumo technologijas

Naujasis „Ford Focus“ tapo pirmuoju istorijoje automobiliu, gavusiu 4 apdovanojimus už jame diegiamas saugumo sistemas. skaityti »