Robotų kūnas jus šilumą

Publikuota: 2017 m. sausio 27 d. penktadienis

Grupė inžinierių iš Italijos, JAV ir Šveicarijos sukūrė temperatūrai jautrią medžiagą, kuri leidžia robotams justi šilumą visu kūno paviršiumi.

Plona, lanksti ir itin jautri plėvelė gaminama iš pektinų – oligosacharidų, kurių molekules sudaro daug karboksilio grupių, todėl jie geba greitai perduoti metalų jonus. Jonų srautas naudojamas perduoti signalą elektrotechnikai. Temperatūros pokyčiai keičia medžiagos pasipriešinimą. Prie medžiagos kraštų pritvirtinti elektrodai fiksuoja pasipriešinimo pokyčius ir perduoda signalą procesoriui. Pektino plėvelė fiksuoja net 10 milikelvinų temperatūros pokyčius, t. y., tokia dirbtinė roboto oda yra dvigubai jautresnė už žmogaus odą.

Raffaele Di Giacom, dirbantis aukštojoje Ciuricho technikos mokykloje, tikina, kad tokia plėvelė gali būti naudinga robotų kūrimo srityje. Ja padengus visą roboto paviršių, robotas jus net menkiausius temperatūros pokyčius aplink save. Tai padės judantiems robotams neužkliūti už žmonių ir gyvūnų, be to, jie galėtų surasti gyvus žmones prasto matomumo sąlygomis, gaisro metu ar po griuvėsiais. Robotams pagalbininkams ši funkcija padėtų išmokti patiekti žmonėms ne per karštą arbatą. Plėvelę panaudojus gaminant protezus, žmogus galėtų justi šilumą ir šaltį taip, kaip junta sveikos rankos ir kojos.

Raffaele Di Giacom tikisi, kad šią pektino plėvelę bus galima užtepti ant robotų kaip dažus arba panardinti jau pagamintus robotus į jos lydinį.

Šaltinis: popmech.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »