Rykliams gresia išnykimas

Publikuota: 2008 m. gegužės 28 d. trečiadienis

Dokumentinis filmas „Vandenyno gelmėse“
Projekte „IUCN Shark Specialist Group“ dalyvaujantys mokslininkai priėjo išvadą, kad daugiau nei 50 proc. pasaulio vandenynuose gyvenančių ryklių ir rajų rūšių gresia išnykimas, skelbia „Science Daily“. Jų teigimu toks pavojus iškilo 16 šių gyvūnų rūšių.

Pasak specialistų, rykliai yra itin pažeidžiami jūrų gyventojai. Jie gyvena negiliuose vandenyse, priešingai nei kitos žuvų rūšys, lėtai bręsta ir susilaukia nedaug palikuonių. Rykliai daugiausia gaudomi dėl pelekų, iš kurių verdama garsioji ryklių pelekų sriuba, labai populiari Azijos šalyse. Be to, rykliai patenka į tinklus ir atsitiktinai.

Statistinių duomenų apie ryklių žvejybą nėra, nėra ir šį procesą reguliuojančių tarptautinių sutarčių. Mokslininkai siūlo valstybių vyriausybėms nustatyti ryklių žvejybos apribojimus ir uždrausti grobuonišką jų pelekų „medžioklės“ verslą. Žvejai dažnai nupjauna pagautiems rykliams plaukmenis ir išmeta sužalotas žuvis atgal į jūrą.

 

Šaltinis: www.balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Lietuvos menininkai galės kūrinius nemokamai įkelti į internetinį paveikslų banką

Lietuvos menininkai savo paveikslų kopijas galės nemokamai įdėti į Prancūzijos vizualinių menų bendrijos (ADAGP) internetinį paveikslų banką. skaityti »

Sankt Peterburge bus surengtas vakaras M.K.Čiurlioniui atminti

Sankt Peterburgo akademinė ir kūrybinė bendruomenė paminės žymaus Lietuvos kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio šiame mieste surengtos parodos šimtąsias metines. skaityti »

Dauguma Indijos vyrų nori nekaltybę išsaugojusių nuotakų

Beveik du trečdaliai jauno amžiaus Indijos vyrų tikisi, kad moteris, kurią jie ves, bus išsaugojusi nekaltybę. skaityti »

Lietuvos oreiviai balionu sieks pakilti į Everesto aukštį

Lapkričio mėnesį bus siekiama naujo Lietuvos aukščio rekordo. skaityti »

Šią savaitę astronomai stebės retą reiškinį – Merkurijaus tranzitą per Saulės diską

Šiaurės ir Pietų Amerikos, Rytų Azijos ir Australijos astronomai šią savaitę galės išvysti gan retą reginį, kaip Merkurijaus planeta kirs Žemę ir Saulę jungiančią tiesę. skaityti »

Universitetai nori atsiskleisti ir kaip sportiškos institucijos

Rugsėjį prasidėjo naujasis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionatas. skaityti »

„Tango TV“ ruošiasi svarbiausiems muzikiniams apdovanojimams „Metų vaizdas 2006“

„Tango TV“ televizija pradeda ruoštis svarbiausiems Lietuvoje metų muzikiniams vaizdo klipų apdovanojimams „Metų vaizdas 2006“. skaityti »

MTV pradeda rodyti laidą-pažibą

Nuo lapkričio 6 d. pradedama rodyti viso MTV tinklo pažiba – kasdienė laida TRL. skaityti »

MTV rodys į Borato filmą nepatekusias scenas

MTV dirba su populiariausiu pasaulyje žurnalistu (žmogumi?) Boratu Sagdyjevu. skaityti »