SMS žinutei – 20 metų

Publikuota: 2012 m. gruodžio 4 d. antradienis

Gruodžio 3 d. sukako 20 metų, kai buvo išsiųsta pirmoji SMS („Short Message Service“).

Trumpųjų žinučių priešistorė prasidėjo žymiai anksčiau nei prieš 20 metų. Dar 1984 m. į komandiruotę Kopenhagoje (Danija) buvo išsiųstas vienas iš kompanijos „Nokia“ inžinierių Matti Makkonenas. Jis su kolegomis vienoje iš Danijos sostinės picerijų sugalvojo padiskutuoti apie galimybę per GSM tinklus ne tik atlikti balso skambučius, tačiau ir keistis SMS žinutėmis. Pradėta diskusija realybe virto po aštuonerių metų, tačiau idėją įgyvendino D. Britanijos kompanijos „Sema Group“ 22 metų programuotojas Neilas Papworthas, kartu dirbęs ir gerai žinomoje kompanijoje „Vodafone“, kur tuomet buvo kuriamas SMS centras.

Būtent Neilas Papworthas 1992 m. gruodžio 3 d. išsiuntė pirmąją pasaulyje SMS žinutę su tekstu „Merry Christmas“. Ji buvo skirta „Vodafone“ vadovui Richardui Jarvis, šis žinutę gavo į savo tuomet visai neišmanų mobiliojo ryšio telefoną „Orbitel 901“, svėrusį net 2,1 kg.

Mobilieji telefonai anuomet buvo be klaviatūrų, tad Neilas žinutę surinko kompiuterio klaviatūra.

Kaip ir kiekviena naujovė, SMS žinučių paslauga vystėsi gana lėtai. 1995 m. per mėnesį buvo išsiunčiama maždaug viena žinutė per pustrečio mėnesio. Tačiau vos po penkerių metų (2000 m.) jau buvo išsiųsta apie 17 mlrd. trumpųjų pranešimų, o 2002 m. jų skaičius padidėjo net 20 kartų. Dabar per metus išsiunčiama apie 7 trln. SMS žinučių (200 tūkst. per sekundę).

N. Papworthas dabar gyvena prancūziškajame Kanados mieste Monrealyje su žmona ir trimis vaikais, dirba programinės įrangos architektu.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Apie svarbiausius euro įvedimo įvykius gyventojai bus informuoti ir SMS žinutėmis

Lietuvos bankas ir didieji mobiliojo ryšio operatoriai sutarė dėl bendradarbiavimo informuojant Lietuvos visuomenę apie euro įvedimą šalyje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »