SMS žinutei – 20 metų

Publikuota: 2012 m. gruodžio 4 d. antradienis

Gruodžio 3 d. sukako 20 metų, kai buvo išsiųsta pirmoji SMS („Short Message Service“).

Trumpųjų žinučių priešistorė prasidėjo žymiai anksčiau nei prieš 20 metų. Dar 1984 m. į komandiruotę Kopenhagoje (Danija) buvo išsiųstas vienas iš kompanijos „Nokia“ inžinierių Matti Makkonenas. Jis su kolegomis vienoje iš Danijos sostinės picerijų sugalvojo padiskutuoti apie galimybę per GSM tinklus ne tik atlikti balso skambučius, tačiau ir keistis SMS žinutėmis. Pradėta diskusija realybe virto po aštuonerių metų, tačiau idėją įgyvendino D. Britanijos kompanijos „Sema Group“ 22 metų programuotojas Neilas Papworthas, kartu dirbęs ir gerai žinomoje kompanijoje „Vodafone“, kur tuomet buvo kuriamas SMS centras.

Būtent Neilas Papworthas 1992 m. gruodžio 3 d. išsiuntė pirmąją pasaulyje SMS žinutę su tekstu „Merry Christmas“. Ji buvo skirta „Vodafone“ vadovui Richardui Jarvis, šis žinutę gavo į savo tuomet visai neišmanų mobiliojo ryšio telefoną „Orbitel 901“, svėrusį net 2,1 kg.

Mobilieji telefonai anuomet buvo be klaviatūrų, tad Neilas žinutę surinko kompiuterio klaviatūra.

Kaip ir kiekviena naujovė, SMS žinučių paslauga vystėsi gana lėtai. 1995 m. per mėnesį buvo išsiunčiama maždaug viena žinutė per pustrečio mėnesio. Tačiau vos po penkerių metų (2000 m.) jau buvo išsiųsta apie 17 mlrd. trumpųjų pranešimų, o 2002 m. jų skaičius padidėjo net 20 kartų. Dabar per metus išsiunčiama apie 7 trln. SMS žinučių (200 tūkst. per sekundę).

N. Papworthas dabar gyvena prancūziškajame Kanados mieste Monrealyje su žmona ir trimis vaikais, dirba programinės įrangos architektu.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Apie svarbiausius euro įvedimo įvykius gyventojai bus informuoti ir SMS žinutėmis

Lietuvos bankas ir didieji mobiliojo ryšio operatoriai sutarė dėl bendradarbiavimo informuojant Lietuvos visuomenę apie euro įvedimą šalyje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »