Savo darbingumą lietuviai kelia kalbindami kolegas ir užkandžiaudami saldumynais

Publikuota: 2014 m. kovo 21 d. penktadienis

Dirbti efektyviai ir sėkmingai svarbu ir darbuotojams, ir darbdaviams. Tačiau net geriausiam darbuotojui bent retkarčiais tenka kovoti su snauduliu ir dėmesio išsiblaškymu. 33 proc. dirbančių lietuvių apimti snaudulio jį malšina kava ir energiniais gėrimais, 25 proc. prasiblaškyti bando kalbindami kolegas, 13 proc. – naršydami socialiniuose tinkluose, dešimtadalis – užkandžiaudami. Tokius duomenis atskleidė kovo pradžioje rinkos tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta 1GO Lietuvos darbuotojų apklausa.  

Paklausti apie darbingumą dienos metu, 39 procentai apklausos dalyvių kaip prasčiausią laiką darbui nurodė popietę, 32 proc. apklaustųjų sunkiausia susikaupti pradėjus darbą ryte. 

Gerą savijautą darbe ir rezultatus dažniausiai siejame su gera darbo atmosfera ir asmeninėmis pastangomis, tačiau, anot specialistų, didelės įtakos jiems turi darbo bei poilsio režimas ir mityba. Kaip parodė kompanijos „Arimex“ užsakymu atlikta apklausa, 17 proc. lietuvių apskritai neskiria dėmesio mitybos režimui ir valgo „kaip pasitaiko“. 40 proc. apklaustųjų valgo tris kartus – pusryčius, pietus ir vakarienę.

Gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė teigia, kad viena iš pagrindinių mieguistumo darbe priežasčių yra būtent netinkama mityba ir jos režimo nesilaikymas. „Maitinantis nereguliariai organizmui sunku išlaikyti stabilų gliukozės kiekį kraujyje. Jam sumažėjus, mums trūksta energijos, svaigsta galva, o greičiausiai tokią savijautą „pataiso“ šokolado batonėlis ar saldi bandelė. Jų suvalgę įkliūvame į užburtą ratą. Saldus maistas organizme skatina išsiskirti insuliną, kuris labai greitai sumažina gliukozės kiekį kraujyje, ir vėl jaučiamės alkani, mieguisti“, – pasakoja specialistė.  Todėl, anot K. Jasmontienės, svarbu laikytis mitybos režimo – valgyti mažesnėmis porcijomis, tačiau išlaikant vienodus intervalus, geriausia – penkis kartus per dieną, įskaitant užkandžius tarp trijų pagrindinių valgymų.  

Paklausti, kuo užkandžiauja darbe, net 37 proc. 1GO darbuotojų apklausos respondentų nurodė dažniausiai besirenkantys bandeles ir saldumynus, o 22 proc. teigė neužkandžiaujantys visai. 28 proc. respondentų darbe kremta riešutus ir vaisius.

Pasak dietologės, užkandžių nederėtų nuvertinti, nes, pasirinkti tinkamai, jie padeda palaikyti stabilų gliukozės kiekį kraujyje, taigi, išlaikyti gerą savijautą ir darbingumą. „Užkandžiams labai tinka švieži vaisiai, pavyzdžiui, obuoliai, daugiau energijos suteikia riešutai, džiovinti vaisiai, sėklos. Taip pat galima rinktis pieno produktus“, – pataria Kristina Jasmontienė.

Darbingumą ir gerą savijautą darbe padeda išlaikyti ir nedidelės pertraukėlės, kurių metu patariama pasivaikščioti, pasimankštinti, išgerti vandens. Vis dėlto reguliariai atsipūsti darbo dienos metu sau leidžia tik mažiau nei penktadalis 1GO darbuotojų apklausos dalyvių. 61 proc. pertraukėles darbe daro tik jei nėra pernelyg užsiėmę ir turi papildomo laiko. 20 proc. respondentų apie pertraukėles darbo metu nesusimąsto.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Sharp“ mažina darbuotojų skaičių

Dėl nuostolingos veiklos „Sharp“ atleis dalį darbuotojų. Japonijos elektronikos gamintoja buvo numačiusi atleisti 2 tūkst. darbuotojų, tačiau informavo, kad maždaug 3 tūkst. darbuotojų savanoriškai sutiko išeiti į pensiją. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »