Seimas užsimojo prieš kovinius šunis

Publikuota: 2003 m. birželio 13 d. penktadienis

Seimas švelnina savo poziciją dėl kovinių šunų ir ketina leisti juos laikyti.
Keturi Seimo komitetai aiškinsis, kaip tobulinti agresyvių ir kovinių šunų laikymą reglamentuojantį įstatymą. Kai kurie parlamentarai teigia, kad teisės aktų pakanka ir ragina nepažeidinėti šunų teisių. LŽ rašė apie daugelį nelaimingų atvejų, kai koviniai šunys mirtinai sukandžiojo ar sunkiai sužalojo žmones, tarp jų - mažamečius vaikus. Po žiniasklaidos pranešimų paaiškėjo, kad, nors yra įstatymas ir Veterinarijos tarnybos vadovo įsakymas dėl tokių gyvūnų globos ir laikymo tvarkos, realiai teisės aktai nevykdomi.
Pataisos sušvelnėjo Vakar Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Aloyzas Sakalas parlamentarams pateikė Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo pataisas, kurias priėmus kovinių šunų nebūtų galima įvežti, veisti ir dresuoti, tačiau laikyti juos būtų leidžiama, tik reikėtų užregistruoti.
Pirmasis Sakalo parengtas įstatymo pataisų projektas buvo griežtesnis - jame buvo numatyta uždrausti laikyti kovoms išvestų veislių šunis ir mišrūnus, kuriuos, jei pataisos būtų prįimtos, reikėtų užmigdyti ar išvežti į užsienį. Dabar galiojantys teisės aktai agresyvius šunis - amerikiečių pitbulterjerus, amerikiečių mastifus, amerikiečių Stafordšyro terjerus, Stafordšyro bulterjerus, amerikiečių buldogus, Argentinos dogus, brazilų mastifus, turkų aviganius, Kaukazo aviganius ir Pietų Rusijos aviganius - prilygina "gyviesiems" ginklams. Jų laikymo taisyklės beveik nesiskiria nuo taisyklių, taikomų asmenims, norintiems įsigyti šaunamuosius ginklus.
Normų nepaiso
Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovas Virgilijus Bulovas vakar teigė, kad trečiadienį jis nepasirašė parengtų taisyklių projekto ir grąžino jas darbo grupei papildyti. Ministrui užkliuvo, kad taisyklėse konkrečiai nenurodoma, kas ir kaip turi išduoti leidimą šuns savininkui. Bulovas taip pat akcentavo, kad kol kas neįmanoma susitarti, kas turėtų specialiai pažymėti šunis.
Lietuvoje gyvūnų laikymą reglamentuoja keli teisės aktai - Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas, Agresyvių šunų veislių sąrašas bei Agresyvių šunų įvežimo, įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo ir prekybos jais taisyklės, patvirtintos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymais. Parlamentarų teigimu, jų nėra laikomasi. Kai kurie Seimo nariai vakar plenariniame posėdyje aiškino, kad yra laikę "gerus šunis, tarp jų - vilkšunius", kurių, kaip ir žmonių, esą visokių - ir gerų, ir blogų. Pasigirdo balsų, raginančių bausti šunų savininkus ir apginti šunų teises.

Šaltinis: Lietuvos žinios
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »