Serveriai šildys vandenį privačiuose namuose

Publikuota: 2017 m. birželio 20 d. antradienis

Olandijos bendrovė „Nerdalize“ sugalvojo panaudoti serverių gaminamą šilumos energiją šildyti vandeniui.

Galingi serveriai smarkiai įkaista, o jų atvėsinimui sunaudojama apie 40 proc. visos jų veiklai suvartojamos elektros energijos.  „Nerdalize“ pasiūlė pastatyti serverių įrangą  privačiuose namuose ir panaudoti ją šildyti vandeniui.

Manoma, kad šis būdas padės sumažinti kasmetines karšto vandens išlaidas 300 eurų, o duomenų centrams serverių išlaikymo išlaidos sumažės perpus. Be to, sumažės išmetamų dujų kiekis – per metus apie 3 tonomis nuo vieno namų ūkio.

2017 m. birželį „Nerdalize“ atliko pirmuosius projekto bandymus keliuose privačiuose namuose.  Numatoma, kad šių metų rugpjūtį serveriai šildys vandenį 42 namuose. Prisijungti prie projekto  jau panoro per 3500 žmonių.

Panašų pasiūlymą panaudoti šildymui serverius yra pasiūliusi ir Vokietijos bendrovė „Cloud & Heat“, tačiau  norintiems įsirengti namuose serverį reikėjo  susimokėti apie 15 tūkst. dolerių. „Nerdalize“ gyventojus prisijungti prie projekto kviečia visiškai nemokamai.

 

Šaltinis: Tadviser.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »