Sfinksas Marse

Publikuota: 2001 m. spalio 10 d. trečiadienis
Praskrisdamas pro Marsą, amerikiečių kosminis aparatas „Vikingas“ nufotografavo jo paviršiuje milžinišką akmeninį veidą, kuris tuojau pat buvo pavadintas Sfinksu, nes jis priminęs egiptiečių sfinksus. Beje, greta galima buvo įžvelgti ir piramidžių kontūrus. Kilo didelis triukšmas, tačiau amerikiečiai tuojau pat pareiškė, kad jokio Sfinkso nesą, vis tai tik šviesos ir šešėlių žaismas arba optinė iliuzija. Ir tik 1994 m. lapkritį NASA oficialiai pareiškė: „Sfinksas ir piramidės Marse egzistuoja“. Tokia išvada padaryta, kai šimtas mokslininkų kruopščiai išanalizavo „Vikingo“ padarytas nuotraukas ir priėjo vieningos išvados. Įspūdingas Marso Sfinkso dydis, veido ilgis nuo barzdos iki plaukų – pusantro kilometro, plotis – 1,3 km, virš lygumos paviršiaus jis iškilęs pusę kilometro. Tai moters veidas su ašara ant skruosto, o šukuosena tokia pat kaip senovės Egipte. Ką aprauda ši Pasaulio Motina? Galingos civilizacijos žūtį? „Vikingo“ nuotraukose vėliau pastebėtas ir dar vienas marsietiškas Sfinksas, šį kartą Utopijos rajone, jis stebėtinai panašus į pirmąjį. Ir dar vienas keistas dalykas. Isama Nogučis dar 1947 metais sukūrė modelį, pavadintą „Skulptūra, kuri bus matoma iš Marso“. Veidas – tai mersietiško Sfinkso kopija, o keisčiausia, kad Nogučis svajojo, kad jo originalas iškils 500 metrų, veido ilgis turi būti pusantro kilometro. Kaip galėjo Nogučis visa tai žinoti, lieka paslaptimi.
Šaltinis: Kalendorius „Pasaulio paslaptys ir mįslės 2000“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »