„Siemens“ ir BMW sukūrė universalią spartaus įkrovimo sistemą elektromobiliams

Publikuota: 2011 m. spalio 27 d. ketvirtadienis

Technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“ drauge su Vokietijos automobilių gamintoju BMW suprojektavo elektros lizdą, kuris leidžia elektromobilius sparčiai įkrauti tiek pastoviąja (DC), tiek kintamąja srove (AC). Bendrovės siekia, kad šis Miunchene pristatytas prototipas taptų tarptautiniu standartu ir suvienodintų lizdus visose elektromobilių įkrovimo stotyse.

„Elektromobiliai, kurie yra įkraunami pastoviąja arba kintamąja srove turi naudoti skirtingus lizdus. Mes su partneriais sukūrėme vieną lizdą abiem srovių tipams, kuris montuojamas ir automobilio, ir pakrovimo stotelėje. Naudojant vieną lizdą elektromobilių vairuotojai patogiai ir paprastai galės įkrauti abiejų srovių tipų transporto priemonių baterijas“, – sakė „Siemens“ AG prezidentas ir vykdomasis direktorius Peter Löscher.

Naujasis lizdo prototipas elektromobilių vairuotojams ateityje suteiks papildomų krovimo funkcijų, tokių kaip išmanusis ir dvikryptis krovimas. Šios funkcijos palaikys tiek pastoviosios, tiek kintamosios srovės baterijų pakrovimo tipus.

Pristatydami šį sprendimą Vokietijos specialistai akcentuoja krovimo pastoviąja srove (DC) privalumus. Netolimoje ateityje su 15 minučių pastoviąja srove pakrautomis baterijomis elektromobilis vidutiniškai galės nuvažiuoti 100 kilometrų.

Be to, pastoviosios srovės energijos keitiklis yra įmontuotas pakrovimo stotelėje, o ne automobilyje, todėl automobilių gamintojai gali gaminti lengvesnius elektromobilius. Taip elektromobilis sunaudoja mažiau energijos ir su vienu įkrovimu gali nuvažiuoti ilgesnį atstumą.

Naujoji sistema buvo sėkmingai išbandyta šių metų rugsėjo mėnesį su „Siemens“ įkrovimo stotele ir BMW elektromobiliu „ActiveE“. „Siemens“ ir BMW siekia, kad pakrovimas pastoviąja srove taptų pasauliniu standartu ir pateikė pasiūlymą Tarptautinei elektros technikos komisijai.

Universalus lizdas yra „Modellregion Elektromobilität München – Drive eCharged project“ projekto dalis. Šis projektas yra finansuojamas Vokietijos transporto, pastatų ir miestų plėtros ministerijoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »