„Siemens“ išmanieji šviesoforai sankryžose praleidžia pagalbos tarnybas ir viešąjį transportą

Publikuota: 2016 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ sukūrė išmanų eismo valdymo sprendimą, kuris reguliuojamose sankryžose suteikia prioritetą pagalbos tarnybų automobiliams ir viešajam transportui. Palyginti su kitais eismo prioretizavimo sprendimais, naujoji „Sitraffic Stream“ sistema yra gerokai pigesnė ir gali būti pritaikyta nedidelių miestų, tarp jų – ir Vilniaus poreikiams.

„Europos ar JAV didmiesčiuose iki šiol naudotos analoginės eismo prioretizavimo sistemos, kurios dėl didelių įdiegimo sąnaudų mažesniems miestams buvo ekonomiškai nenaudingos. „Sitraffic Stream“ yra kur kas pigesnė alternatyva, pritaikoma miestuose su keliasdešimčia tūkstančių gyventojų. Šį sprendimą būtų nesunku integruoti ir į Vilniaus eismo valdymo sistemą, kur naudojama „Siemens“ įranga. Mūsų šalies sostinėje tai leistų pastebimai palengvinti viešojo transporto judėjimą, ypač piko metu“, – komentuoja „Siemens Osakeyhtio“ Lietuvos filialo vadovas Kęstutis Čiplys.

Naujasis „Sitraffic Stream“ sprendimas neseniai įdiegtas apie 120 tūkst. gyventojų turinčioje Islandijos sostinėje Reikjavike. Šiame mieste „Sitraffic Stream“ sistema valdo 6 judrias sankryžas. Per artimiausius mėnesius specialiais davikliais aprūpinus 50 gaisrinės ir greitosios pagalbos automobilių bei 120 miesto autobusų, šviesoforų režimas bus reguliuojamas atsižvelgiant į šių transporto priemonių judėjimą.

Minėti davikliai transporto priemonės judėjimą fiksuoja 5 metrų tikslumu ir duomenis apie jos buvimo vietą realiuoju laiku perduoda į „Sitraffic Stream“ valdymo centrą. Kai transporto priemonė su šiuo davikliu priartėja prie valdomos sankryžos, sistema iš anksto įjungia žalią šviesoforo signalą ir sudaro galimybę kirsti sankryžą nesustojus. Tokiu būdu pagalbos tarnybų automobiliai į įvykio vietą gali nuvykti greičiau, o kirsdami sankryžas jie netikėtai nesutrikdo kitų eismo dalyvių.

Miesto autobusams ši sistema taip pat leidžia judėti sklandžiau ir mažiau laiko praleisti transporto spūstyse. Be to, remiantis šios sistemos duomenimis, autobusų stotelėse realiuoju laiku pateikiama informacija apie autobusų atvykimo laiką. Šie pranašumai padidina visos viešojo transporto sistemos patikimumą ir skatina daugiau žmonių pasirinkti šį keliavimo būdą, sumažina viešojo transporto anglies dvideginio emisiją.

Bandomasis „Sitraffic Stream“ projektas prieš dvejus metus buvo įgyvendintas nedideliame Vokietijos mieste Böblingene, kuriame gyvena apie 50 tūkst. žmonių. Šiame mieste prie eismo valdymo sistemos buvo prijungtos 4 sankryžos, o davikliais aprūpinti keli gaisrinės automobiliai ir miesto autobusai. Sulaukus itin gerų rezultatų, šiuo metu šis eismo valdymo sprendimas taip pat diegiamas visame Böblingeno mieste.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »