Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Publikuota: 2017 m. gegužės 26 d. penktadienis

Moksleivių išsvajotos atostogos jau ne už kalnų, todėl daugelis jų jau pradeda svajoti apie laisvalaikį vasarą. Be abejonės, viena populiariausių veiklų šiuolaikinio jaunimo tarpe yra vaizdo žaidimai. Ne paslaptis, kad tėvai šiuo atžvilgiu yra gana skeptiškai nusiteikę, tačiau pastaruoju metu vykdyti tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą. Ir ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Taigi, kokia ji?

Malšina stresą ir skausmą

Remiantis Amerikos skausmo draugija, vaizdo žaidimai gali būti naudingi kovojant su stresu ar skausmu bet kokio amžiaus žmogui. Tyrimai įrodė, kad vaizdo žaidimai reabilitacijos laikotarpiu leidžia daug lengviau iškęsti skausmingas procedūras. Taip yra todėl, kad smegenys labiau koncentruojasi į žaidimo detales, o ne į patį skausmą. Taip pat, vaizdo žaidimai padeda tiems, kurie nori pabėgti nuo kasdien kamuojančio nerimo, streso – tai geras būdas atsipalaiduoti.

Pramoga, skatinanti sportuoti

Ročesterio universitete atlikti tyrimai atskleidė, kad paaugliai, kurie žaidžia su sportu susijusius vaizdo žaidimus, labiau motyvuoti užsiimti sportu tampa ir realiame gyvenime. Ką jau kalbėti apie virtualios realybės sporto žaidimus. Štai, bendrovė „Samsung“, bendradarbiaudama su Kauno Technologijų universitetu, neseniai sukūrė galimybę virtualioje realybėje užsiimti irklavimu. Virtualios realybės akiniai ir specialus simuliatorius leidžia ne tik apiplaukti Trakų pilį net neišėjus iš namų, bet ir stiprinti savo raumenis bei irklavimo techniką. Panašių žaidimų ir programų šiandien sukurta ir kitoms sporto šakoms.

Formuoja socialinius įgūdžius

Dar vienas mokslinis tyrimas Jungtinėse Amerikos Valstijose parodė, kad vaikai, žaisdami vaizdo žaidimus, kuriuose reikalingas bendravimas, dažnai turi geresnius bendravimo įgūdžius. Šiandien yra sukurta daug komandinių žaidimų, kuriuose siekiamas bendras tikslas. Tai naudinga, nes gerina ne tik bendravimo, bet ir bendradarbiavimo, problemų sprendimo įgūdžius, moko ieškoti kompromisų ir leidžia pajusti komandinio darbo naudą.

Aštrina regėjimą

Kiekvienam mūsų yra tekę girdėti, kad vaizdo žaidimai kenkia akims. Vis dėlto Makmasterio universiteto tyrėja Daphne Maurer padarė neįtikėtiną atradimą – pasirodo, kad žmonės, kenčiantys nuo kataraktos ar turintys kitų regėjimo sutrikimų, gali jį pagerinti, žaisdami pirmojo asmens šaudyklės žaidimus. Remiantis mokslininkės atliktu tyrimu, tokio tipo žaidimai reikalauja maksimalaus dėmesio sutelkimo, todėl silpnaregiams tai naudinga, mat skatina į detales žaidime žiūrėti kur kas atidžiau, o tai praverčia ir realiame gyvenime. 

Stiprina šeimos ryšį

Iš tiesų, vaizdo žaidimai gali tapti ir bendra šeimos laisvalaikio veikla. Remiantis Brighamo Jango universiteto tyrimu, mergaitės, žaidusios vaizdo žaidimus kartu su savo tėvais, buvo ir jautėsi labiau artimos savo šeimai bei turėjo geresnę psichinę sveikatą, negu tos, kurios žaidė vaizdo žaidimus vienos ar netgi su draugais. Taigi, belieka išsirinkti visiems šeimos nariams patinkantį žaidimą ir smagiai praleisti laisvą valandėlę kartu.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Poilsis darbe – tai įmanoma!

Kokie šiuolaikinių darbuotojų lūkesčiai dėl darbo sąlygų? Įmonių grupės „Penki kontinentai“ vidinis tyrimas parodė, kad darbuotojai norėtų patalpų, kuriose galėtų trumpam „pabėgti“ nuo darbo rutinos. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »