Skubios pagalbos tarnybų darbuotojus norima „apginkluoti“ fotokameromis-kamuoliukais

Publikuota: 2012 m. lapkričio 8 d. ketvirtadienis

Amerikiečių bendrovė „Bounce Imaging“ pristatė fotoaparatą, skirtą naudoti ekstremaliomis situacijomis, rašo „MIT Technology Review“.

Fotoaparatas įmontuotas į rutulio formos korpusą, turi šešis plačiakampius objektyvus, nukreiptus skirtingomis kryptimis. Įrenginys sveria mažiau nei puskilogramį. Jis geba daryti panoramines nuotraukas ir jas siųsti belaidžiu tinklu į išmaniuosius telefonus ar planšetes.

Fotoaparatas praverstų kariškiams ir ekstremalių tarnybų darbuotojams – jie galėtų nufotografuoti patalpas, į kurias užeiti žmogui gali būti pavojinga, tarkim, po žemės drebėjimo. Tereikia įmesti „kamuoliuką“ į vidų ir laukti nuotraukų, o vėliau įvertinti padėtį.

Fotoaparato kūrėjai teigia, kad tokio fotoaparato pranašumai – kompaktiškumas ir nedidelė kaina, kuri turėtų būti iki 500 JAV dolerių.

Fotoaparatas gali būti sukomplektuotas su specialia įranga – taigi versija gaisrininkų brigadoms turės deguonies, dūmų ir temperatūros daviklius. Kamuoliuko trūkumas tas, kad jis negali pats pereiti iš vienos patalpos į kitą. Tad gavus nuotraukas tenka fotoaparatą arba ištraukti už virvutės arba palikti pavojingoje vietoje.

Bendrovę „Bounce Imaging“ įkūrė du Masačiusetso technologijos instituto verslo mokyklos  absolventai. Vienas iš jų tarnavo Irake ir Afganistane, o antrasis kaip savanoris dalyvavo Haičio žemės drebėjimo padarinių likvidavimo darbuose.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Diegiama efektyvi gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai, svarbu kuo greičiau bei tiksliau perspėti ir informuoti visuomenę apie atsiradusią grėsmę bei pateikti rekomendacijas, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »