Skubios pagalbos tarnybų darbuotojus norima „apginkluoti“ fotokameromis-kamuoliukais

Publikuota: 2012 m. lapkričio 8 d. ketvirtadienis

Amerikiečių bendrovė „Bounce Imaging“ pristatė fotoaparatą, skirtą naudoti ekstremaliomis situacijomis, rašo „MIT Technology Review“.

Fotoaparatas įmontuotas į rutulio formos korpusą, turi šešis plačiakampius objektyvus, nukreiptus skirtingomis kryptimis. Įrenginys sveria mažiau nei puskilogramį. Jis geba daryti panoramines nuotraukas ir jas siųsti belaidžiu tinklu į išmaniuosius telefonus ar planšetes.

Fotoaparatas praverstų kariškiams ir ekstremalių tarnybų darbuotojams – jie galėtų nufotografuoti patalpas, į kurias užeiti žmogui gali būti pavojinga, tarkim, po žemės drebėjimo. Tereikia įmesti „kamuoliuką“ į vidų ir laukti nuotraukų, o vėliau įvertinti padėtį.

Fotoaparato kūrėjai teigia, kad tokio fotoaparato pranašumai – kompaktiškumas ir nedidelė kaina, kuri turėtų būti iki 500 JAV dolerių.

Fotoaparatas gali būti sukomplektuotas su specialia įranga – taigi versija gaisrininkų brigadoms turės deguonies, dūmų ir temperatūros daviklius. Kamuoliuko trūkumas tas, kad jis negali pats pereiti iš vienos patalpos į kitą. Tad gavus nuotraukas tenka fotoaparatą arba ištraukti už virvutės arba palikti pavojingoje vietoje.

Bendrovę „Bounce Imaging“ įkūrė du Masačiusetso technologijos instituto verslo mokyklos  absolventai. Vienas iš jų tarnavo Irake ir Afganistane, o antrasis kaip savanoris dalyvavo Haičio žemės drebėjimo padarinių likvidavimo darbuose.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Diegiama efektyvi gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai, svarbu kuo greičiau bei tiksliau perspėti ir informuoti visuomenę apie atsiradusią grėsmę bei pateikti rekomendacijas, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »