Skubios pagalbos tarnybų darbuotojus norima „apginkluoti“ fotokameromis-kamuoliukais

Publikuota: 2012 m. lapkričio 8 d. ketvirtadienis

Amerikiečių bendrovė „Bounce Imaging“ pristatė fotoaparatą, skirtą naudoti ekstremaliomis situacijomis, rašo „MIT Technology Review“.

Fotoaparatas įmontuotas į rutulio formos korpusą, turi šešis plačiakampius objektyvus, nukreiptus skirtingomis kryptimis. Įrenginys sveria mažiau nei puskilogramį. Jis geba daryti panoramines nuotraukas ir jas siųsti belaidžiu tinklu į išmaniuosius telefonus ar planšetes.

Fotoaparatas praverstų kariškiams ir ekstremalių tarnybų darbuotojams – jie galėtų nufotografuoti patalpas, į kurias užeiti žmogui gali būti pavojinga, tarkim, po žemės drebėjimo. Tereikia įmesti „kamuoliuką“ į vidų ir laukti nuotraukų, o vėliau įvertinti padėtį.

Fotoaparato kūrėjai teigia, kad tokio fotoaparato pranašumai – kompaktiškumas ir nedidelė kaina, kuri turėtų būti iki 500 JAV dolerių.

Fotoaparatas gali būti sukomplektuotas su specialia įranga – taigi versija gaisrininkų brigadoms turės deguonies, dūmų ir temperatūros daviklius. Kamuoliuko trūkumas tas, kad jis negali pats pereiti iš vienos patalpos į kitą. Tad gavus nuotraukas tenka fotoaparatą arba ištraukti už virvutės arba palikti pavojingoje vietoje.

Bendrovę „Bounce Imaging“ įkūrė du Masačiusetso technologijos instituto verslo mokyklos  absolventai. Vienas iš jų tarnavo Irake ir Afganistane, o antrasis kaip savanoris dalyvavo Haičio žemės drebėjimo padarinių likvidavimo darbuose.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Diegiama efektyvi gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai, svarbu kuo greičiau bei tiksliau perspėti ir informuoti visuomenę apie atsiradusią grėsmę bei pateikti rekomendacijas, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »