Ateityje prostatos vėžiui nustatyti medicina pasitelks šunis
Publikuota:
2003 m. balandžio 29 d. antradienis
|
|
Ateityje prostatos vėžiui nustatyti medicina pasitelks šunis. Kaip rašo laikraštis "Sunday Times", Kembridžo universiteto mokslininkai ketina apmokyti keturkojus iš pacientų šlapimo mėginių atpažinti vėžio požymius. Sergant prostatos vėžiu, organizmas gamina baltymą, kuris aptinkamas kraujyje ir šlapime. "Prasminga laikome idėją panaudoti šunis moksliniams tikslams", - laikraščiui sakė vėžio tyrinėtojas Davidas Nealas. JAV mokslininkai jau anksčiau nustatė, kad šunys su savo labai jautria uosle gali "užuosti" odos vėžį. Kaip tai atsitinka, kol kas neaišku. |
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.
Populiariausi straipsniai
Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“.
skaityti »
Pristatytas Niujorko 3D planas – žemėlapis, kuriuo naudodamiesi miesto gyventojai gali išmatuoti savo pastatų saulės energijos priėmimo pajėgumus.
skaityti »
Italijos policijai pavyko nustatyti „Anonymous“ grupuotės narių tapatybes.
skaityti »
Pietų Korėjos gyventojai nuo šiol turės galimybę apsipirkti virtualiose parduotuvėse.
skaityti »
Kompanija „Nokia“ mažina išmaniųjų telefonų kainas visoje Europoje.
skaityti »
Pirmajam pasaulio skraidančiam automobiliui leista važinėti keliais ir skraidyti ore.
skaityti »
AB „Lietuvos energija“ skatindama atsinaujinančios energijos gamybą, pradėjo eksploatuoti didžiausią Lietuvoje saulės energijos panaudojimo sistemą.
skaityti »
Dabar pasimankštinti kiekvieną darbo dieną galima net neatsitraukus nuo savo kompiuterio.
skaityti »
JAV vyriausybė padavė į teismą buvusį NASA astronautą, mėginusį aukcione parduoti kamerą, 1971 metų „Apollo 14“ misijoje naudotą Mėnuliui tirti.
skaityti »
Drauge su partneriais kompanija „Siemens“ pristatė ir pademonstravo pirmąjį pasaulyje lėktuvą su serijine hibridine elektrine pavarų sistema.
skaityti »
Didžiosios Britanijos bendrovė „Camaél London“ rinkai pateikė ribotą išskirtinio „iPad“ planšetinio kompiuterio modelio „Exclusive Solid Gold iPad“ seriją.
skaityti »