Telegrafas ir Atlantida

Publikuota: 2001 m. liepos 2 d. pirmadienis
Samuelio Morzės išrastas prietaisas, perduodantis tekstus brūkšniais ir taškais, veikiai išpopuliarėjo ir tapo svarbia koduotos informacijos perdavimo ilgais atstumais elektrinio ryšio priemone. 1844 m. JAV pradėtos eksploatuoti pirmosios linijos, o po dešimtmečio atsirado ir tarptautinis bei tarpkontinentinis telegrafas. 1871 m. pradėta eksploatuoti tuo metu ilgiausia linija Maskva-Vladivostokas (12 000 km). 1898 m. jau nutiestas Atlanto vandenyno dugnu transatlantinis Europos ir Šiaurės Amerikos telegrafo kabelis staiga nutrūko. Ieškodami trūkio tiesėjai tarp Labradoro pusiasalio, Grenlandijos, Islandijos ir Britų salų 3000 metrų gylyje aptiko iš Atlanto dugno iškylančią plynaukštę, vėliau pavadintą Telegrafo vardu, kuri pradėta laikyti nuskendusia Atlantidos sala. Mat nuo šios plynaukštės paviršiaus buvo iškelta uola ir magmos gabalų, kurie, kaip mano mokslininkai, tegalėję susiformuoti ne jūros dugne, o tik veikiant atmosferai ir ne vėliau kaip prieš 12 000 metų. Taip telegrafo ryšiai pasitarnavo ir bandant įminti didžiąją mįslę apie pradingusią tobulą civilizaciją, kurią prieš dvejus su puse tūkstančio metų buvo aprašęs Platonas.
Šaltinis: Kalendorius „Pasaulio paslaptys ir mįslės 2000“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Išmanusis gaublys „Alien Eye“

Kiek kartų vaikystėje sukiojote gaublį ir svajojote apie tolimas šalis, mąstėte kaip ten gyvena žmonės ir ką jie veikia? Tikriausiai ne kartą. Ko gero, genami vaiskytės nostalgijos dizaineriai Hsin Ya Huang ir Kai Lang Huang sukūrė išmaniojo gaublio konceptą ir pavadino jį „Alien Eye“. skaityti »

Elektros energija – iš vandenyno bangų

Norėdami panaudoti vandenyno bangų energiją, inžinieriai sukūrė ir išmėgino plaukiojantį plūdurą – generatorių, kuris vertikalų judėjimą paverčia elektros energija. skaityti »

Lietuvos keliais važinės „Google Street View“ automobiliai

Artimiausiomis dienomis interneto bendrovė „Google“ į Lietuvos gatves turi išsiųsti jas fotografuosiančius automobilius, tad ilgainiui mūsų šalį bus galima apžiūrėti naudojantis „Street View“ paslauga. skaityti »

Sukurtos 121 megapikselio raiškos palydovinės Žemės nuotraukos

Rusijos federalinė kosmoso agentūra iš atmosferos stebėjimo palydovo „Elektro-L“ padarė įspūdingas 121 megapikselio raiškos visos planetos nuotraukas. skaityti »

„Google“ susumavo konkurso „3D miestų modeliai“ rezultatus

Du Getarijos miesto Ispanijos šiaurėje gyventojai laimėjo „3D miestų modelių“ konkursą. skaityti »

Pirmoji elektroninė knyga lietuvių kalba Amazon.com – Steve‘o Jobso biografija

Steve'o Jobso biografiją lietuvių kalba jau galima skaityti ir elektroniniu formatu. Knygos el. versiją galima įsigyti didžiausiame pasaulio interneto knygyne Amazon.com bei naudojantis kompanijos „Apple“ programa iTunes. skaityti »

Atleistas „Yahoo!“ generalinis direktorius liko be išeitinės kompensacijos

Buvęs „Yahoo!“ generalinis direktorius Skotas Tompsonas negaus kompensacijos už nutrauktą darbo sutartį. skaityti »

Irane blokuojamos užsienietiškos svetainės

Irano telekomunikacijų ministerija uždraudė vietos bankams, draudimo ir telekomunikacijų bendrovėms naudoti užsienietiškus elektroninio pašto serverius bendraujant su klientais skaityti »

„Canon“ gamybą perims robotai

„Canon“ per artimiausius kelerius metus taps pirmąja pasaulyje kompanija, kuri visiškai atsisakys žmonių darbo surenkant fotoaparatus ir patikės jį vien robotams. skaityti »

JAV brangsta plokščiaekraniai televizoriai

Nors šiemet JAV tikimasi mažesnės plokščiaekranių televizorių pasiūlos, jų funkcionalumas vis didinamas. Pirmąjį šių metų ketvirtį žymiai didės ir jų kainos. skaityti »