Tinklaraštininkas iš Irano laimėjo „The BOBs“ konkursą

Publikuota: 2012 m. gegužės 3 d. ketvirtadienis

Irano tinklaraštininkas ir žurnalistas Araša Sigarči laimėjo tarptautinį tinklaraščių ir interneto bendruomenių konkursą „The BOBs“ (angl. The Best Of Blogs).

2005 metais Araša Sigarči buvo nuteistas 14 metų laisvės atėmimo bausme už režimo kritiką. Tačiau po ketverių metų paleistas, nes susirgo vėžiu. A. Sigarči gavo prieglobstį JAV ir iš ten pradėjo rašyti tinklaraštį „Skausmo langas“ apie įvykius Irane.

Vertinimo komisija įvardijo ir kitus tarptautinių nominacijų nugalėtojus. Geriausia visuomenine socialinės sklaidos kompanija tapo „Facebook“ grupė „Išlaisvinkite Razan“. Ji buvo suburta 2011 metų gruodį po to, kai buvo areštuota Sirijos tinklaraštininkė Razan Gazavi, atvirai pasisakiusi už šalies aktyvistų teises. 2012-ųjų vasarį ji išėjo į laisvę ir dabar buria bendruomenę kovoti dėl kitų Sirijos tinklaraštininkų išlaisvinimo.

Kategorijoje „Išsilavinimas ir kultūra“ geriausiu pripažintas tinklaraštis „Fasokan“, kurį sukūrė mokytojas iš Malio. Fasokanas keliauja Nigerio upe ir pakrantės kaimelių gyventojus moko naudotis mobiliuoju internetu. Kartu jis fiksuoja vietos tradicijas ir dialektus.

Nominaciją „Geriausias technologijų panaudojimas visuomenės labui“ laimėjo egiptiečių svetainė „Priekabiavimo žemėlapis“, į ją gali kreiptis seksualinio priekabiavimo aukos ir papasakoti, kas nutiko. Geriausiu vaizdo tinklaraščiu tapo satyrinis animacinis serialas iš Kinijos „Kvang Kvang“, keliantis svarbias socialines temas. Specialų organizacijos „Reporteriai be sienų“ prizą gavo tinklaraštininkas Abu Sufianas iš Bangladešo. Abu Sufianas pasakoja apie šalies įstatymų pažeidimus, dažniausiai valdžios atstovų nusižengimus.  

„The BOBs“ organizuojamas Vokietijos laikraščio „The Deutsche Welle“ nuo 2004 metų.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »