Tuo metu tai buvo didžiausias ir moderniausias keleivinis laivas. Jo ilgis 275 m, svoris – 46 tūkst. tonų...
Publikuota:
2001 m. rugpjūčio 30 d. ketvirtadienis
Tuo metu tai buvo didžiausias ir moderniausias keleivinis laivas. Jo ilgis 275 m, svoris – 46 tūkst. tonų. 50 tūkst. arklio jėgų varikliai šiam gigantui leido plaukti 23 mazgų greičiu. Tą naktį žuvo per du tūkstančius keleivių, išsigelbėti pavyko tik 705 žmonėms.
Ypač stebina tai, kad dar 1898 metais JAV rašytojas Morganas Robertsonas išleido apysaką „Titano žuvimas“, kurioje labai tiksliai aprašyta, kaip iš tikrųjų 1912 metais nuskendęs šis didžiausias keleivinis laivas.
73 metus laivas išgulėjo dugne ir tik 1968 m. ekspedicija, vadovaujama amerikiečių okeanografo daktaro R.Ballaro, 4 kilometrų gilyje aptiko „Titaniko“ nuolaužas. Vėliau net kilę planų jį visą iškelti į paviršių, tačiau tokio brangaus sumanymo atsisakyta.
Šaltinis:
Kalendorius „Pasaulio paslaptys ir mįslės 2000“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.
Populiariausi straipsniai
Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“.
skaityti »
Nacionalinis Ukrainos bankas išleido šventinę 5 grivnų monetą su šv. Mikalojaus atvaizdu.
skaityti »
Lietuvoje kalėdiniu laikotarpiu prekybos tinklų pardavimai išauga maždaug penktadaliu, o pirkėjai gruodį užplūsta didžiausius prekybos centrus.
skaityti »
Kompanija „On Track Innovations Ltd.“ pristatė naują įrenginį – žiedą su įdiegta daiktų interneto technologija.
skaityti »
„Panasonic“ pristatė išmanųjį parduotuvės krepšelį, kuris gali atstoti kasininką ir kasos aparatą.
skaityti »
Jungtinių Amerikos Valstijų išradėjai sugalvojo prietaisą „Smartduvet“, kuris paverčia antklodę išmaniąja.
skaityti »
„Reuters“ tyrimai rodo, kad 20 proc. naujienų visų pirma papuola į socialinius tinklus, o iš ten jau plinta į naujienų portalus. Dėl šios priežasties žinių portaluose neretai skelbiamos melagingos žinios.
skaityti »
Paskelbtas visame pasaulyje vykusio tarptautinio idėjų inovatyviems namams konkurso „Electrolux Ideas Lab“ nugalėtojas – juo tapo idėjos autorius, produkto dizaino studentas Hannes Lung iš Estijos.
skaityti »
Prancūziškas prekybos tinklas „Galeries Lafayette“ vilioja pirkėjus papildytosios realybės vaizdais.
skaityti »
Panaudodama 500 bepiločių skraidyklių su šviesos diodais bendrovė „Intel“ pristatė įspūdingą šviesos šou, kuris buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą.
skaityti »
Didieji technologijų gamintojai deda daug pastangų, siekdami naujais ir išmaniais sprendimais pagerinti žmonių gyvenimą.
skaityti »