„Twitter“: laimingiausi žmonės tik ką prabudę

Publikuota: 2011 m. spalio 4 d. antradienis

Visame pasaulyje žmonės pabunda dažniausiai puikiai nusiteikę ir kupini jėgų, tačiau pamažu įsivyrauja neigiamos nuotaikos, teigiama statistinio tyrimo, kuriame buvo analizuojamos „Twitter“ žinutės, rezultatuose.

Mokslininkai išanalizavo daugiau kaip 509 milijonus žinučių, parašytų daugiau nei 2,4 milijonų vartotojų, priklausančių mikrotinklaraščių tinklui „Twitter“. Tyrimo tikslas buvo išanalizuoti per porą metų vyravusias lankytojų nuotaikas.

Mokslininkai nustatė, jog nuotaika stipriai svyruoja, atsižvelgiant į dienos laiką, savaitės dieną ir į tai, ar šviesusis paros metas trumpėja ar ilgėja. Ryte mes paprastai nusiteikę optimistiškai, tačiau vėliau pakilią nuotaiką įveikia stresas ir kiti dienos metu patiriami sunkumai. Vėliau vakare, kai žmonės atsipalaiduoja, nuotaika vėl būna pakili.

Tirti „Twitter“ lankytojai buvo kilę iš 84 skirtingų valstybių, tačiau nepriklausomai nuo jų kilmės vietos, nuotaikos kaita pasižymėjo tais pačiais dėsningumais, nepaisant reikšmingų kultūrinių ir geografinių skirtumų. Savaitgaliais žmonės jaučiasi pozityviau, tačiau pakilios nuotaikos pikas ateina pora valandų anksčiau, nei paprastą savaitės dieną, nes žmonės linkę ilgiau pasivartyti lovose.

Tyrimą atlikę Cornell universiteto mokslininkai Skotas Golderis (Scott Golder) ir Maiklas Meisis (Michael Macy) teigia, jog stebėtas tendencijas galėtų paaiškinti teigiama miego įtaka ir natūralus elgsenos ciklas, kuris siejasi vadinamuoju biologiniu (cirkadiniu) ritmu. Taip pat užsimenama, jog vartotojų privatumas nebuvo pažeistas – atsitiktiniu būdu parinktą tekstinę informaciją analizavo speciali kompiuterinė programa, kuri ieškodavo emocijas atspindinčių raktinių žodžių. Įdomu tai, jog pozityvi kalba esant pakilios nuotaikos maksimumui sudaro apie 6 proc. visų žodžių, o mažiausiame taške nukrinta nežymiai – tik iki 5 proc.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dantis bus galima valytis be rankų

Elektroninis dantų šepetėlis „Amabrush“ veikia be rankų, jį tereikia įsikišti į burną. skaityti »

Kinijoje atidarytas Dirbtinio intelekto miestas

Hangzhou mieste įdiegta 90 inovatyvių projektų, veikiančių 15-os skirtingų dirbtinio intelekto sistemų pagrindu. skaityti »

Kaip ir kodėl naujosios technologijos skatina sportuoti?

Sporto populiarumo bangai vis dar augant, spėliojame, kas tam padarė įtaką. Vienas iš tai nulėmusių faktorių yra išmaniųjų technologijų tobulėjimas. skaityti »

Robotas išgelbėjo mergaitę nuo griūvančių lentynų

Permėje (Rusijoje) robotas išgelbėjo vaiką nuo griūvančių ant jo lentynų. skaityti »

Vilniuje lietuviai ir amerikiečiai filmuoja fantastinę dramą apie ateitį „001Lithium X“

Vilniuje prasidėjo bendros Lietuvos ir JAV gamybos vaidybinio filmo „001Lithium X“ filmavimo darbai. skaityti »

Kinijoje atidaryta mobili parduotuvė be kasininkų

Kinijoje atidaryta mobili parduotuvė be kasininkų „Moby Mart“, kuri gali pati važinėti gatvėmis. skaityti »

Serveriai šildys vandenį privačiuose namuose

Olandijos bendrovė „Nerdalize“ siūlo panaudoti serverių gaminamą šilumos energiją šildyti vandeniui. skaityti »

Lietuvos gyventojai – aistringiausi serialų žiūrovai Baltijos šalyse

Duomenys rodo, kad 81 proc. apklaustųjų šalyje linkę žiūrėti net keletą mėgstamo serialo serijų iš eilės. skaityti »

Australiškas monetas puošia bananai su pižamomis

Ir kas tik nevaizduojama ant monetų! Pavyzdžiui – bananai su pižamomis! skaityti »

Slovėnijoje populiarėja skaitmeniniai antkapiai

Vienose Slovėnijos miesto Mariboro kapinėse pasirodė unikalus antkapis su didžiuliu jutikliniu ekranu, kuriame galima peržiūrėti nuotraukas ir vaizdo įrašus. skaityti »