„Twitter“: laimingiausi žmonės tik ką prabudę

Publikuota: 2011 m. spalio 4 d. antradienis

Visame pasaulyje žmonės pabunda dažniausiai puikiai nusiteikę ir kupini jėgų, tačiau pamažu įsivyrauja neigiamos nuotaikos, teigiama statistinio tyrimo, kuriame buvo analizuojamos „Twitter“ žinutės, rezultatuose.

Mokslininkai išanalizavo daugiau kaip 509 milijonus žinučių, parašytų daugiau nei 2,4 milijonų vartotojų, priklausančių mikrotinklaraščių tinklui „Twitter“. Tyrimo tikslas buvo išanalizuoti per porą metų vyravusias lankytojų nuotaikas.

Mokslininkai nustatė, jog nuotaika stipriai svyruoja, atsižvelgiant į dienos laiką, savaitės dieną ir į tai, ar šviesusis paros metas trumpėja ar ilgėja. Ryte mes paprastai nusiteikę optimistiškai, tačiau vėliau pakilią nuotaiką įveikia stresas ir kiti dienos metu patiriami sunkumai. Vėliau vakare, kai žmonės atsipalaiduoja, nuotaika vėl būna pakili.

Tirti „Twitter“ lankytojai buvo kilę iš 84 skirtingų valstybių, tačiau nepriklausomai nuo jų kilmės vietos, nuotaikos kaita pasižymėjo tais pačiais dėsningumais, nepaisant reikšmingų kultūrinių ir geografinių skirtumų. Savaitgaliais žmonės jaučiasi pozityviau, tačiau pakilios nuotaikos pikas ateina pora valandų anksčiau, nei paprastą savaitės dieną, nes žmonės linkę ilgiau pasivartyti lovose.

Tyrimą atlikę Cornell universiteto mokslininkai Skotas Golderis (Scott Golder) ir Maiklas Meisis (Michael Macy) teigia, jog stebėtas tendencijas galėtų paaiškinti teigiama miego įtaka ir natūralus elgsenos ciklas, kuris siejasi vadinamuoju biologiniu (cirkadiniu) ritmu. Taip pat užsimenama, jog vartotojų privatumas nebuvo pažeistas – atsitiktiniu būdu parinktą tekstinę informaciją analizavo speciali kompiuterinė programa, kuri ieškodavo emocijas atspindinčių raktinių žodžių. Įdomu tai, jog pozityvi kalba esant pakilios nuotaikos maksimumui sudaro apie 6 proc. visų žodžių, o mažiausiame taške nukrinta nežymiai – tik iki 5 proc.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »