Tyrimas atskleidė, kad berniukai labiau žaidžia, o mergaitės plepa mobiliaisiais

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 30 d. antradienis

Prieš pat naujuosius mokslo metus tėvai turėtų būti pasirengę, kad jų vaikai gali praleisti dar daugiau laiko internete. Žinojimas, ką jų atžalos veikia internete ir su kokiomis grėsmėmis jos gali susidurti, tėvams padeda apsaugoti sūnus ir dukteris. „Kaspersky Lab“ ir „iconKids&youth“ atlikto tyrimo „Growing Up Online – Connected Kids“ rezultatai rodo, kad 8–16 metų berniukai ir mergaitės internete elgiasi skirtingai, o tai reiškia, jog reikia taikyti skirtingus būdus jų saugumui užtikrinti.

Mergaitės mėgsta naudotis išmaniaisiais telefonais, o berniukams labiau patinka kompiuteriai ir žaidimų pultai. Vaikinai, tikėtina, labiau priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų: jie dažniau nurodo juos savo kasdienių veiklų internete sąraše. Mergaitės mieliau renkasi bendravimą socialiniuose ir keitimosi žinutėmis tinkluose. Kai klausiama apie mėgstamus komunikacijos būdus, jos dažniau pamini skambučius ir žinutes, o tai nestebina, turint omenyje jų prisirišimą prie išmaniųjų telefonų.

Tikriausiai dėl to, kad yra socialesnės, mergaitės kaip informacijos šaltinį dažniau linkusios rinktis šeimos narius ar draugus, o berniukai labiau pasikliauja internetu. Jie taip pat dažniau nei mergaitės yra įsitikinę, kad žino, kaip naudotis internetu ir kaip jame apsisaugoti.

Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, berniukai yra mažiau slopinami internete nei mergaitės: jie suteikia daug asmeninės informacijos socialinių tinklų svetainėse ir apsimeta vyresniais, nei yra. Jie taip pat bando savo prietaisuose apeiti Tėvų kontrolės funkciją ir nuo tėvų slepia informaciją apie savo veiklą internete. Beje, yra ką slėpti – berniukai dažniau nei mergaitės siekia prieigos prie vaikams netinkamo turinio.

Tyrimas rodo, kad berniukų tėvai turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į savo atžalų veiklą internete. Jiems vertėtų taikyti atnaujintą Tėvų kontrolės funkciją, kuri tiesiog būtina siekiant apsaugoti patrakėlius sūnus nuo nepageidaujamos ar pavojingos informacijos, pavyzdžiui, ne vaikams skirtų žaidimų. O mergaičių tėvai turėtų labiau domėtis, su kuo jų dukros bendrauja internete. Socialiniuose ir keitimosi žinutėmis tinkluose dažnai naudojami abejotini simboliai su nesuprantamais motyvai, kurie kaip kirminas skverbiasi į vaiko pasitikėjimą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »