Užsienio šalių diplomatai ragaus aukštaitiško alaus

Publikuota: 2006 m. birželio 16 d. penktadienis

 

Malūnas Rumšiškių muziejuje
Lietuvoje reziduojantys užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovai ir jų sutuoktiniai vyksta į ekskursiją po Aukštaitiją.


Ekskursiją tema „Reformacija, vėjo malūnai ir alus“ penktadienį organizuoja Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Tai yra penktoji užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovams ir jų sutuoktiniams ministerijos parengto pažintinių išvykų po Lietuvą ciklo „Lietuvos pasididžiavimas: paslaptys ir žavesys“ dalis, pranešė URM.

Sumanymo tikslas – supažindinti užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovus ir personalo narius su Lietuvos regionų specifika, skatinti juos aktyviau prisidėti prie Lietuvos regionų ir užsienio partnerių bendradarbiavimo plėtros.

Pažintinės kelionės rengiamos du kartus per metus – vasarą ir rudenį. Kelionių metu diplomatai susitinka su vietinės valdžios, bendruomenių atstovais, įdomiais žmonėmis, yra supažindinami su įdomiausiais pasirinktų regionų istorijos faktais, kultūros paminklais, regiono specifiką atspindinčiais ekonominiais objektais, kulinariniu paveldu.

Kelionės po Aukštaitiją metu diplomatai ir jų sutuoktiniai Biržuose susitiks su miesto bendruomenės atstovais, Biržų pilyje savivaldybės atstovai lankytojus supažindins su rajono plėtros kryptimis ir galimybėmis.

Numatyta taip pat aplankyti Daugyvenės kultūros istorijos muziejų-draustinį, apžiūrėti archeologijos, liaudies meno, dvarų istorijos ir buities, miestų ir miestelių istorijos, kaimų architektūros, etnografijos eksponatus.

Burbiškio dvare diplomatus ir jų sutuoktinius priims Radviliškio rajono meras, Kleboniškio kaime lankytojai apžiūrės 1884 metais statytą ir dar veikiantį vėjo malūną, Šeduvoje aplankys 20 amžiaus pradžioje pastatytą mūrinį vėjo malūną, garsėjusį kaip velnių malūną.

Išvykos metu diplomatai ir jų sutuoktiniai taip pat lankysis Kėdainiuose, kur apžiūrės miesto senamiestį, Sinagogą, Evangelikų reformatų bažnyčią, Škotų pirklių namą.

Lietuvos pristatymo ambasadoriams projektas pradėtas įgyvendinti 2004 metų vasarą ekskursija po matomą ir nematomą Vilnių. 2005 metų vasarą buvo surengta ekskursija po Žemaitiją „Paskutiniai Europos pagonys“, rudenį – ekskursija po Dzūkiją „Miškų kolonizacija. Dzūkijos apgyvendinimo raida“.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »