Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Publikuota: 2017 m. balandžio 3 d. pirmadienis


Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius apžiūri elektrinę riedlentę

Kovo 31 d. – balandžio  1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. Vilniečius ir miesto svečius užsukti ir pasidairyti į naujausius, įdomiausius, įspūdingiausius Baltijos šalių išradėjų kūrinius pakvietė sostinės meras Remigijus Šimašius.

„Vilniuje daug energijos, daug įvairiausių renginių, bet tokio susitikimo, kuris suburtų išradėjus bei  investuotojus – mieste dar nebuvo. Naujoms idėjoms išbandyti bei pritaikyti Vilnius yra geriausia vieta, o vėliau jos gali apkeliauti ir visą pasaulį. Kviečiu visus kartu kurti dar greitesnį ir dar atviresnį Vilnių“, – sakė renginį atidaręs miesto meras Remigijus Šimašius.

Konkurse buvo pristatytas 41-as išradimas. Tarpusavyje varžėsi mobilus kioskelis-robotukas, kuris atveža reikalingiausius gėrimus, užkandžius bei kitus fizinius daiktus iki pat žmonių; automatizuoto dviračių parkavimo įrenginys, leidžiantis vertikaliai parkuoti dviratį; elektrinė riedlentė; kvapų lazdelė bei daugelis kitų.

Konkursą organizuojančio Benedikto Gylio paramos fondo atstovų teigimu, neįprasta idėja rengti pirmą tokio masto išradimų konkursą Lietuvoje gimė kelerius metus stebint šalies technologijų rinką ir naujus joje sužimbančius talentus.

„Jau penkerius metus domiuosi Lietuvos išradėjų veiklomis. Matydamas dešimtis viešojoje erdvėje pasirodančių įdomių lietuvių sukonstruotų išradimų, nusprendžiau kad juos išvysti vienoje vietoje būtų smalsu tūkstančiams Lietuvos žmonių. Taip pat norėjosi pasiūlyti alternatyvių idėjų, skatinti kūrybingumą ir pristatyti platesnį požiūrį į verslą šiuo metu startuolius kuriančiam jaunimui“, – apie projekto idėją kalba fondo vadovas Benediktas Gylys.

Renginyje apsilankę svečiai taip pat buvo pakviesti aplankyti tarptautinį prestižinį sintetinės biologijos konkursą iGEM stende, kuris subūrė daugiau kaip 300 komandų iš geriausių pasaulio universitetų bei daugiau nei 6 tūkstančius dalyvių: studentų, mokslininkų ir verslo įmonių atstovų. Naudodamos sintetinės biologijos metodus, komandos kuria genetiškai modifikuotą mikroorganizmą, kuris vykdo tam tikrą funkciją ir leistų spręsti konkrečią problemą. Linkmenų fabriko stendas suorganizuos interaktyvių pramogų, veiks Vilnil iliuzijų muziejaus zona, o šeštadienį prie visų pramogų prisidės „Oculus rift DK2” virtualios realybės akinių pramoga.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »