Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Publikuota: 2017 m. balandžio 3 d. pirmadienis


Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius apžiūri elektrinę riedlentę

Kovo 31 d. – balandžio  1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. Vilniečius ir miesto svečius užsukti ir pasidairyti į naujausius, įdomiausius, įspūdingiausius Baltijos šalių išradėjų kūrinius pakvietė sostinės meras Remigijus Šimašius.

„Vilniuje daug energijos, daug įvairiausių renginių, bet tokio susitikimo, kuris suburtų išradėjus bei  investuotojus – mieste dar nebuvo. Naujoms idėjoms išbandyti bei pritaikyti Vilnius yra geriausia vieta, o vėliau jos gali apkeliauti ir visą pasaulį. Kviečiu visus kartu kurti dar greitesnį ir dar atviresnį Vilnių“, – sakė renginį atidaręs miesto meras Remigijus Šimašius.

Konkurse buvo pristatytas 41-as išradimas. Tarpusavyje varžėsi mobilus kioskelis-robotukas, kuris atveža reikalingiausius gėrimus, užkandžius bei kitus fizinius daiktus iki pat žmonių; automatizuoto dviračių parkavimo įrenginys, leidžiantis vertikaliai parkuoti dviratį; elektrinė riedlentė; kvapų lazdelė bei daugelis kitų.

Konkursą organizuojančio Benedikto Gylio paramos fondo atstovų teigimu, neįprasta idėja rengti pirmą tokio masto išradimų konkursą Lietuvoje gimė kelerius metus stebint šalies technologijų rinką ir naujus joje sužimbančius talentus.

„Jau penkerius metus domiuosi Lietuvos išradėjų veiklomis. Matydamas dešimtis viešojoje erdvėje pasirodančių įdomių lietuvių sukonstruotų išradimų, nusprendžiau kad juos išvysti vienoje vietoje būtų smalsu tūkstančiams Lietuvos žmonių. Taip pat norėjosi pasiūlyti alternatyvių idėjų, skatinti kūrybingumą ir pristatyti platesnį požiūrį į verslą šiuo metu startuolius kuriančiam jaunimui“, – apie projekto idėją kalba fondo vadovas Benediktas Gylys.

Renginyje apsilankę svečiai taip pat buvo pakviesti aplankyti tarptautinį prestižinį sintetinės biologijos konkursą iGEM stende, kuris subūrė daugiau kaip 300 komandų iš geriausių pasaulio universitetų bei daugiau nei 6 tūkstančius dalyvių: studentų, mokslininkų ir verslo įmonių atstovų. Naudodamos sintetinės biologijos metodus, komandos kuria genetiškai modifikuotą mikroorganizmą, kuris vykdo tam tikrą funkciją ir leistų spręsti konkrečią problemą. Linkmenų fabriko stendas suorganizuos interaktyvių pramogų, veiks Vilnil iliuzijų muziejaus zona, o šeštadienį prie visų pramogų prisidės „Oculus rift DK2” virtualios realybės akinių pramoga.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »